8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 18.500 Doların Üzerine Çıkınca Boğalar Kontrolü Geri Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in (BTC) 17.650 dolara doğru keskin şekilde gerçekleşen düzeltmesi yatırımcılar için sürpriz olmadı ve birçok kişi dijital varlığın 16.000 dolara kadar düşmesini bekliyordu. Bu nedenle, 18.600 dolara geri dönen hızlı toparlanma ilgi çekici olarak değerlendirilirken bu gelişme, perakende ve kurumsal yatırımcıların her BTC düşüşünü satın almaya istekli olduğuna dair yaygın inancı güçlendirdi.

Binance indirim kodu

Başka bir düşüş olasılığı devam etse de üç faktörün, Bitcoin‘in 17.650 doların altına ineceğine işaret ettiği belirtildi. Bu üç faktörün; balina kümelerinin zirveye ulaşması, BTC’nin hızlı bir iyileşme kaydetmesi ve ticaret hacminin yeniden toparlanması olduğu kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Balina kümeleri zirveye ulaştı

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, balina kümelerinin bu haftanın başlarında zirveye ulaştığına inanıyor. Tüm Değişim Akışı Ortalaması göstergesi bir zirveye ulaştığında bunu daha sonra genellikle bir yükseliş izliyor.

Balinalar, kısa sürede dijital varlık üzerinde muazzam satış baskısı yaratabildikleri için Bitcoin’in kısa vadeli performansına yönelik en büyük tehdidi oluşturuyor. Bu nedenle, daha az balina BTC satabildiğinde, BTC için bu yükseliş anlamına geliyor.

BTC’nin Tüm Borsalar Giriş Akışı Ortalaması’nın 7 günlük hareketli ortalamasının, fiyatın yılın en düşük seviyesine ulaştığı mart ayından bu yana sekiz ayın en yüksek seviyesini vurduğuna dikkat çeken CEO, uzun vadede çok iyimser olduğunu söylüyor.

Çeşitli faktörlere dayanan Ki Young Ju, Bitcoin’in daha da düşebileceğini ancak mevcut seviyede BTC satın almanın daha cazip olduğunu düşünüyor. Bu noktada uzun süre oyalanmanın ve düşüşe katlanmanın daha iyi olacağını belirten CEO, BTC’nin 18.280 dolara özlem duyduğunu ve bu yılın sonunda veya gelecek yılın başında 20.000 dolara ulaşılabileceğini gösteren bazı yükseliş grafikleri yayınlayacağını açıklıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Çöküşünün Nedeni Kurumsal Firmalar mı, Küçük Yatırımcılar mı?

Bitcoin fiyatı hızla toparlanıyor

Satın alma hacminde yaşanan gözle görülür artıştan sonra Bitcoin’in hızlı bir dönüş yaptığı ve 20 günlük hareketli ortalamaya doğru yükseldiği görülüyor.

BTC’nin, öncelikle bir destek seviyesi olarak 18.000 dolar talep ettiği, ardından 18.500 dolar aralığına geri dönmeden önce 18.260 dolara doğru yol aldığı biliniyor. BTC’nin büyük düzeltmeler olmaksızın devam eden toparlanması, piyasanın dirençli ve boğalar lehine kaldığını gösteriyor.

Başlangıçta Bitcoin fiyatı aniden 18.000 doların altına düştüğü için altcoinlerin en büyük darbeyi aldığı düşünülse de BTC’nin toparlanması, Ether ve XRP gibi altcoinlerin güçlü toparlanmasıyla destekleniyor.

Bu eğilim, yatırımcıların daha yüksek riskli oyunlar aradıklarını gösteriyor; ki bu da piyasada artan kesinliğin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

BTC işlem hacmi yükseliyor

Bir zincir içi analiz firması olan Santiment’teki analistler, son geri çekilmeden sonra Bitcoin hacminin keskin bir şekilde arttığını düşünüyor.

Bitcoin’in hacimde önemli bir artışla iyileşmesi, yakın vadede tüccarların artan güvenini gösteriyor.

Ticaret hacminin en çok tartışılan dört kripto varlığı ile nasıl karşılaştırıldığı sorusuna açıklama getiren analistler, fiyatların 11 gün içinde ilk kez 18.000 doların altına düştüğünü ve buna rağmen BTC’nin yükseldiğini söylüyor. XRP’nin ise airdrop beklentisiyle ETH’yi tekrar geçmeye yaklaştığı görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar