29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 18.500 Doların Üzerine Çıkınca Boğalar Kontrolü Geri Aldı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in (BTC) 17.650 dolara doğru keskin şekilde gerçekleşen düzeltmesi yatırımcılar için sürpriz olmadı ve birçok kişi dijital varlığın 16.000 dolara kadar düşmesini bekliyordu. Bu nedenle, 18.600 dolara geri dönen hızlı toparlanma ilgi çekici olarak değerlendirilirken bu gelişme, perakende ve kurumsal yatırımcıların her BTC düşüşünü satın almaya istekli olduğuna dair yaygın inancı güçlendirdi.

Binance indirim kodu

Başka bir düşüş olasılığı devam etse de üç faktörün, Bitcoin‘in 17.650 doların altına ineceğine işaret ettiği belirtildi. Bu üç faktörün; balina kümelerinin zirveye ulaşması, BTC’nin hızlı bir iyileşme kaydetmesi ve ticaret hacminin yeniden toparlanması olduğu kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Balina kümeleri zirveye ulaştı

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, balina kümelerinin bu haftanın başlarında zirveye ulaştığına inanıyor. Tüm Değişim Akışı Ortalaması göstergesi bir zirveye ulaştığında bunu daha sonra genellikle bir yükseliş izliyor.

Balinalar, kısa sürede dijital varlık üzerinde muazzam satış baskısı yaratabildikleri için Bitcoin’in kısa vadeli performansına yönelik en büyük tehdidi oluşturuyor. Bu nedenle, daha az balina BTC satabildiğinde, BTC için bu yükseliş anlamına geliyor.

BTC’nin Tüm Borsalar Giriş Akışı Ortalaması’nın 7 günlük hareketli ortalamasının, fiyatın yılın en düşük seviyesine ulaştığı mart ayından bu yana sekiz ayın en yüksek seviyesini vurduğuna dikkat çeken CEO, uzun vadede çok iyimser olduğunu söylüyor.

Çeşitli faktörlere dayanan Ki Young Ju, Bitcoin’in daha da düşebileceğini ancak mevcut seviyede BTC satın almanın daha cazip olduğunu düşünüyor. Bu noktada uzun süre oyalanmanın ve düşüşe katlanmanın daha iyi olacağını belirten CEO, BTC’nin 18.280 dolara özlem duyduğunu ve bu yılın sonunda veya gelecek yılın başında 20.000 dolara ulaşılabileceğini gösteren bazı yükseliş grafikleri yayınlayacağını açıklıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Fiyatı Neden Yükseliyor?

Bitcoin fiyatı hızla toparlanıyor

Satın alma hacminde yaşanan gözle görülür artıştan sonra Bitcoin’in hızlı bir dönüş yaptığı ve 20 günlük hareketli ortalamaya doğru yükseldiği görülüyor.

BTC’nin, öncelikle bir destek seviyesi olarak 18.000 dolar talep ettiği, ardından 18.500 dolar aralığına geri dönmeden önce 18.260 dolara doğru yol aldığı biliniyor. BTC’nin büyük düzeltmeler olmaksızın devam eden toparlanması, piyasanın dirençli ve boğalar lehine kaldığını gösteriyor.

Başlangıçta Bitcoin fiyatı aniden 18.000 doların altına düştüğü için altcoinlerin en büyük darbeyi aldığı düşünülse de BTC’nin toparlanması, Ether ve XRP gibi altcoinlerin güçlü toparlanmasıyla destekleniyor.

Bu eğilim, yatırımcıların daha yüksek riskli oyunlar aradıklarını gösteriyor; ki bu da piyasada artan kesinliğin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

BTC işlem hacmi yükseliyor

Bir zincir içi analiz firması olan Santiment’teki analistler, son geri çekilmeden sonra Bitcoin hacminin keskin bir şekilde arttığını düşünüyor.

Bitcoin’in hacimde önemli bir artışla iyileşmesi, yakın vadede tüccarların artan güvenini gösteriyor.

Ticaret hacminin en çok tartışılan dört kripto varlığı ile nasıl karşılaştırıldığı sorusuna açıklama getiren analistler, fiyatların 11 gün içinde ilk kez 18.000 doların altına düştüğünü ve buna rağmen BTC’nin yükseldiğini söylüyor. XRP’nin ise airdrop beklentisiyle ETH’yi tekrar geçmeye yaklaştığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend