10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Bitcoin 18 Bin Doların Altına Düştü; Balina Kümesi Destek Bölgelerini İzleme Zamanı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün itibariyle 18.000 dolar destek seviyesinin altına düştü. Bu gelişme, BTC’nin kasım ayı boyunca sürekli olarak yüksek tezgahüstü piyasa ve kurumsal hacim görmesinin ardından yaşandı.

Binance indirim kodu

Veriler, Bitcoin fiyatının 18.965 dolara yükselmesinin arkasındaki ana katalizörlerden birinin artan kurumsal talep olduğunu öne sürmüştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Skew’in verilerine göre Grayscale Bitcoin Trust’ın tezgahüstü piyasalardaki hacmi, dördüncü çeyrekte önemli ölçüde artış gördü.

Tezgahüstü piyasa, ABD’de kurumsal ve akredite yatırımcıların çeşitli menkul kıymetler satın almasına izin veren bir menkul kıymet borsasıdır. Grayscale Bitcoin Trust, borsa yatırım fonuna benzer şekilde tezgahüstü piyasalarda işlem görür.

Bu, kurumlar tarafından yönetilen bir Bitcoin yükselişi

Devam eden yükseliş trendi ile 2017 yükselişi arasında net bir fark olduğu öne sürüldü. Bu sefer Bitcoin, yükseliş trendi boyunca daha fazla sakinlik ve istikrar gösterdi ve art arda ana direnç seviyelerini geri kazandı.

Bitcoin, spot hacimde, vadeli işlemlerin açık pozisyonunda ve kurumsal talepte büyük bir artış gördü. Yine de Google Trends gibi çeşitli ölçümler, Bitcoin’e olan genel ilginin nispeten düşük olduğunu gösterdi.

Yukarıda belirtilen iki faktörün birleşimi, kurumların son yükselişin birincil itici gücü olduğu gerçeğini ortaya koydu.

Kurumların uzun vadeli bir strateji ile BTC biriktirme olasılığı yüksek olduğu için uzun süreli bir Bitcoin yükselişine yoğun katılımları iyimser bir şekilde yorumlandı.

Bu eğilim, Bitcoin’in kasım ayında gördüğü büyük düşüşlerin çoğunun neden agresif bir şekilde satın alındığını açıklar nitelikteydi. 10T Holdings’in kurucu ortağı Dan Tapiero, büyük oyuncuların artık dipten satın alacağını ve 2017 çılgınlığının aksine devam eden yükselişi gerçek temellerin yönlendirdiğini vurguladı.

Milyarder Bitcoin yatırımcısı Michael Novogratz ise Bitcoin’in yol boyunca kurumsal bir varlık haline geldiğini söyledi.

İlgili Haber:  Theta Token Bir Yılda %17.000 Arttı

Son aylarda daha fazla kurum, serbest yatırım fonu ve yatırım bankası BTC’yi altınla karşılaştırmaya başladı. Novogratz, Bitcoin’in artık kurumsal bir varlık olduğuna dikkat çekerek çoğu kurumun henüz bu piyasaya adım atmadığını ve bu nedenle 2021’in, 2020 kadar iyi veya 2020’den daha da iyi olacağını savundu.

BTC 18.000 doların altına inerken takip edilmesi gereken 3 balina kümesi

Balinalar veya yüksek net değerli yatırımcılar, Bitcoin biriktirmek için genellikle tezgahüstü piyasaları ve borsaları aynı anda kullanır.

Zincir içi analiz firması Whalemap’teki analistler, kasım ayı boyunca büyük balina kümelerinin ortaya çıktığını tespit ettiler.

Balina kümeleri, balinaların BTC satın aldıkları ve varlıklarını hareket ettirmedikleri fiyat seviyeleridir. Kümeler genellikle balinaların Bitcoin satın aldığı alanları belirtir.

Whalemap’ten gelen veriler, büyük balina kümeleri olarak 16.411 doların, 16.278 doların ve 15.691 doların kaldığını gösterdi. Bu nedenle, BTC kısa vadeli bir geri çekilme görse bile kasım ayında balinalardan gelen agresif birikim, önemli destek alanları oluşturdu.

Yakın vadede, BTC’nin 18.865 dolardan 18.000 doların altına yaptığı küçük düzeltmenin ardından balina kümelerinin önemli destek seviyeleri olarak hareket etmesi bekleniyor. 17.300 dolar ve 16.411 dolar fiyat seviyeleri, ana destek seviyeleri olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar