Bitcoin Fiyatı 19.000 Dolara Ulaştı: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Görebilir

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolara doğru koşuyor

Bitcoin’in fiyatı, Aralık 2017’den bu yana ilk kez bugün 19.000 Doların üzerine çıktı. Öncü kripto para birimi şu anda 19.100 Dolar fiyata sahip.

CoinMarketCap’e göre kripto para birimi gün içinde %1.5 artış yaşadı. Bu geçtiğimiz haftadan bu yana yaşanan %13 değerinde bir artışa denk geliyor.

Nexo kripto platformu kurucu ortağı ve yöneticisi Antoni Trenchev, Decrypt’e verdiği demeçte, “Mart ayında, BTC’nin 2020 yılı sonuna kadar 50.000 Dolara ulaşabileceğini tahmin etmiştim ve şimdi bu yükseliş trendine dair artan kanıtlar var. Piyasalar yuvarlak sayılar gibi: Bitcoin 16.000 Doları geçti, ardından birkaç gün içinde 18.000 Doları geçti. Bir sonraki durak ise 20.000 Dolar.” dedi.

MicroStrategy, Square ve PayPal gibi şirketlerin kripto para birimlerini desteklediklerini duyurmasıyla beraber artışın hız kazandığını belirten Trenchev, bu yılın sonuna kadar 50.000 Doların pek olası olmadığını da sözlerine ekledi.

Bitcoin Ticaret Hacimleri de Artıyor

Bitcoin ticaret hacimleri de toparlanmaya başlıyor. Geçen hafta Çarşamba günü, Bitcoin 18.000 Dolar seviyesini geçerken, hacimler 20-30 milyar Dolar’dan 49 milyar Dolar’a kadar yükseldi. Dün ise 42 milyar Dolara gerilemesine rağmen hala daha normalden yüksek seviyede seyrediyor.

Bitcoin’in fiyatı büyüdükçe, piyasa değeri de artıyor. Kripto para birimi kısa süre önce bu anlamda ödeme devi Mastercard’ı geride bıraktı ve dünyanın en büyük varlıkları arasında 16. sıraya yükseldi.

Son Aylarda Yapılan Yatırımlar Süreci Hızlandırdı

Son artış sürecini yönlendiren birkaç faktör var. Bunlar arasında MicroStrategy ve Square gibi büyük şirketlerin yatırımları ve ödeme devi PayPal’ın kripto para desteği yer alıyor.

  Gizemli Bir Satoshi Dönemi Bitcoin Hareketi Tespit Edildi: 30 Milyon Dolarlık Transfer

2017’nin sonlarında kripto para birimi tarihi boğa koşusunun ortasında iken, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş ve 20.089 Dolar’a ulaşmıştı. Bundan kısa bir süre sonra ise BTC’yi 2018′ sonunda 4.000 Dolara kadar gerileten bir keskin düşüş eğilimi başladı.

Kripto tutkunları ise 2017’deki tarihi seviyelere ulaşılsa bile benzer şekilde fiyatında hızlı bir düşüş yaşanabilir mi sorusunu merak ediyor.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın