28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 19.300 Doların Üzerine Çıkarken AAVE, YFI ve Elrond da Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Hafta sonu Bitcoin (BTC) fiyatı, yatırımcıların ortaya çıkması ve dalgalanmayı desteklemek için yeterli hacim sağlamasıyla 19.000 dolar seviyesinin üzerine bir geri adım attı.

Binance indirim kodu

Bugün itibariyle BTC fiyatı bir flama üzerinde kırılıyor olsa da 19.300 ile 19.500 dolar aralığı önemli direnç göstermeye devam etti. Cointelegraph katılımcısı Rakesh Upadhyay, boğaların fiyatı 19.500 doların üzerindeki 20.000 dolarlık genel direnç bölgesine itebilmeleri durumunda 22.808 dolarlık bir hedefi olan ve yükselen bir üçgen deseninin tamamlanacağını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin boğaları, fiyatı 19.500 dolar direncine yükseltmeye çalışırken bir avuç altcoin ise temel direnç seviyelerine yükselerek BTC’nin menzile bağlı fiyat hareketinden yararlandı.

Yearn.finance’ın (YFI) yönetim tokeninin, 1 saatlik zaman diliminde ters bir baş ve omuz oluşumu gösterdiği ve fiyat boyun çizgisinde itilirken tüccarların, 27.750 ile 27.850 ABD doları arasında bir kırılma arayacağı belirtildi.

Riskten kaçınan tüccarların, bir pozisyon açmadan önce muhtemelen boyun çizgisinin üzerinde 26.276 dolardan 1 saatlik kapanış bekleyeceği öngörüldü.

4 saatlik grafik ayrıca 26.115 dolardan 27.851 dolara uzanan bir hacim profili görünür aralığı açığı gösterdi ve göreli güç endeksi 50’nin üzerinde yükseliş bölgesine girdi. Bir geri çekilme durumunda, 20 günlük hareketli ortalamanın 25.468 dolarda çok aşağıda olduğu için destek sağlayabileceği kaydedildi.

AAVE 88.30 doları geri kazanabilecek mi?

AAVE de YFI’ye benzer bir yapı gösteriyor ancak son zamanlarda ters baş ve omuz deseninin boyun çizgisini kırarak 5 günün en yüksek seviyesi 91.78 dolara yükselmeyi başarıyor.

Bu hareket ve buna eşlik eden yüksek hacimli artış, biraz kâr elde etmeyi tetikliyor olsa da AAVE’nin grafiğine hızlıca göz atan tüccarların, bugün görülen yükselişlerden sonra sık sık daha düşük destek testlerinin yeniden gerçekleştiğini fark etmesi bekleniyor.

Kâr alma, 85.50 dolarlık desteğin yeniden test edilmesine yol açarken bu seviyenin korunabilmesi ve Bitcoin flamasından kopmaması durumunda AAVE fiyatının muhtemelen 88.30 doları geri kazanacağı düşünülüyor. 91.78 doların üzerindeki günlük kapanışın, AAVE’nin kapısını açarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 94.90 doların üzerine çıkacağı öngörülüyor.

EGLD 20.50 doları aşmanın eşiğinde

Sessizce güçlü hareketler yapan bir başka altcoin ise 7 Aralık’ta aşağı yuvarlamayı tamamladığından bu yana %75 yükselen Elrond (EGLD) oluyor. Bugün itibariyle %10.5 artan EGLD, 20.12 dolara yükseldikten sonra altta yatan destek seviyelerini yeniden test etmek için geri çekiliyor.

17.42 dolarda desteğin bulunduğu, bunun altında 20 günlük hareketli ortalamanın yer aldığı ve hacim profili görünür aralığının desteği gösterdiği 16.80 dolarda ise desteğin mevcut olduğu kaydediliyor.

4 saatlik grafik, yükseliş hareketinin sona erdiğini gösterirken günlük zaman dilimi grafikleri ise EGLD’yi 4 Eylül’ün en yüksek seviyesi 20.50 doları aşmanın eşiğinde gösteriyor. Ardından gelen direnç ise 35 dolarlık bir tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde yeni bir olasılığın bulunmadığını öne sürüyor.

Bitcoin fiyatının başarılı bir şekilde 19.500 doların üzerine çıkması ve seviyeyi destekleyecek şekilde döndürmesi durumunda YFI, AAVE ve Elrond’un bu hareketi birlikte takip etmeleri muhtemel görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar