Bitcoin Fiyatı 2021’in Aralık Ayında Zirveye Ulaşabilir

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 6 ay önce

Ünlü analist Willy Woo, Bitcoin’in (BTC) bir sonraki “ana boğa koşusunun” başlangıcında olduğuna ve 2021’in sonuna kadar fiyat zirvesine ulaşmayacağına inandığını açıkladı.

11 Kasım’daki son Twitter tartışmalarından birinde istatistik kaynağı Woobull’un yaratıcısı Willy Woo, Bitcoin‘in fiyat kazançlarının daha yeni başladığına dair yeni kanıtlar üretti.

“Bitcoin göreli güç endeksi şu an sadece ısınma aşamasında”

Bitcoin’in Göreli Güç Endeksi’ni (RSI) gösteren bir grafik yükleyen Woo, metriğin mevcut ilerleyişi ile 2017’nin başındaki ilerleyiş arasındaki benzerlikleri kaydetti. Bu makro döngüde an itibariyle nerede bulunulduğuna atıfta bulunan Woo, Bitcoin’in ana boğa koşusunun başlangıcında olduğunun altını çizdi.

Bitcoin’in zincir içi Göreli Güç Endeksi’nin sadece ısınma aşamasında olduğunu belirten analist, grafikte yer alan ve yükseliş eğilimi gösteren kırmızı dikey çizgilerin, yükselen arz dürtüsünü sağlayan yarılanmalar olduğunu açıkladı.

Belirli bir süre boyunca devam eden fiyat davranışına bakan Göreli Güç Endeksi’nin (RSI) hesaplamasının, bu dönem boyunca ortalama kapanma oranını içerdiği belirtildi.

Kendi 365 günlük RSI grafiğini kullanan ve okumalarını, temmuz ayında gerçekleşen bir önceki güncelleme sırasındaki konumundan devam ettiren Woo, o zamanlar Bitcoin fiyatının bir dizi daha yüksek seviyedeki düşüklüklere ve daha düşük seviyedeki yüksekliklere eşlik eden RSI sıkıştırması dönemini sona erdirdiğini hatırlattı.

O tarihte bunun, boğa koşusunu gelecek yıl 4. veya 1. çeyrekte başlatacağını öngören Woo, bu konuda haklı çıktığı için şu anda da yeni yükseliş aşamasının ancak yaklaşık bir yıl içinde zirveye çıkacağı fikrini öne sürdü.

Olası bir zirveye dair soruları yanıtlayan analist, seçiminin Aralık 2021 olduğunu ve geçen seferki gibi vergileri ödemek için Bitcoin satmayı planladığını söyledi.

2021, Bitcoin fiyat rekorları yılı olacak

Woo, Bitcoin’in son haftalardaki performansının daha sonra aşağı doğru düzelecek bir anormallik olduğunu iddia eden tek kişi olmadı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ve Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, BTC/USD için tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüleceği tarihin önümüzdeki yılın 1. çeyreğinden daha geç olmayacağını belirtti.

Bu arada 16.000 dolara yükseliş sürecine eşlik eden teknik sorunlar, Bitcoin’in otomatik madencilik zorluklarının yeniden düzenlenmesi sayesinde ortadan kalktı. Bunun üzerine ücretler arttı ve onaylanmamış işlemler bu hafta neredeyse sıfıra düştü.

Yaklaşık dört gün içinde %6 olarak tahmin edilen aşağı doğru bir yeniden düzenlemenin gerçekleşmesinin beklendiği de kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin’den Yüklü Miktarda Kâr Eden Goldman Sachs Yöneticisi İstifa Etti

Pazartesi günü yayılan haberlere göre, Goldman Sachs’ın departman müdürlerinden biri Dogecoin’den milyonlarca dolar kazandıktan sonra istifa etti.Söz konusu müdür...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend