9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 28.400 Dolarlık Satış Duvarına Çarptıktan Sonra Dakikalar İçinde %6.5 Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC), Noel ticaret çılgınlığının son atılımı olarak bugün itibariyle binlerce doları düşürmeden önce beklenen hamleyi yaparak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.400 dolara ulaşmayı başardı.

Binance indirim kodu

BTC fiyatı dakikalar içinde 1.900 dolarlık düşüş yaşadı

Cointelegraph Markets, Coin360 ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD kazancını detaylarıyla ortaya koydu ve bugünkü işlemler sırasında USD cinsinden büyük miktarlar kaybedildiğini bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

24 saatlik kazancın %15’ini aşmayı başaran Bitcoin, bunun ardından 28.000 doların üzerinde ağır bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Son derece hızlı şekilde yukarı doğru devam eden gidişatını sürdüremeyen en büyük kripto para, bu baskı karşısında dayanamayarak 26.500 doların altına düştü.

Yaşanan fiyat dalgalanması, BTC/USD 27.000 dolar civarındayken yaşandığı için durum hiçbir piyasa yönünün istenildiği şekilde kontrol altında tutulamadığı gerçeğini ortaya koymuş oldu.

Analistlerin fikri Bitcoin için boğa koşusunun başladığı yönünde

Bitcoin, bu haftaki son hamleleri ile 500 milyar dolarlık piyasa değerini ilk defa geçebilmek de dahil olmak üzere bir dizi rekor kırmayı başardı.

Bu olanlar neticesinde pazartesi günü, Bitcoin vadeli işlem piyasalarında şimdiye kadar yaratılmış en büyük boşluğu görülmesi gerektiği öne sürüldü.

24.000 dolarlık direncin üstesinden gelindiğinden beri Bitcoin, giderek daha parabolik hale gelen bir piyasada kurgu yaratarak sadece doğaçlama satış seviyeleri ile bilinmeyen bir bölgede işlem gerçekleştirmiş oldu.

Kurumsal yatırımcıların yatırımlarına bir süreliğine ara vermesiyle gözler Bitcoin boğa koşusunun son aşamasını besleyen perakende alıcılara yöneldi.

Sıra altcoinlere geliyor

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, Twitter üzerinden durumu değerlendiren bir açıklamada bulunarak takipçilerine, Bitcoin ve diğer kripto paraların giderek daha fazla oyuncu tarafından benimsenmeye başladıkça şu ana dek yaşanan boğa döngülerinden daha önemli bir boğa döngüsünün başladığının altını çizdi.

İlgili Haber:  Elon Musk’ın Tweetleri Dogecoin Fiyatını Yükseltirken; Bitcoin Üzerinde Negatif Bir Etki Yaratıyor

Potansiyel olarak gelecek ay kendi kazançları yavaşladığında Bitcoin örneğinden yararlanmak için sıranın altcoinlere geleceğini belirten analist, olası bir geri çekilme bölgesi olarak 19.500 doları gözlemlemeye devam ettiğini söyledi.

Öte yandan Binance sipariş defteri verileri, 30.000 dolarlık zorlu bir satış duvarının BTC boğaları için bir sonraki büyük engel olacağı tespitini ortaya koydu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar