5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 30.000 Doların Altına Geriledi: BTC’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lider kripto para, Çin’den gelen katı düzenleme haberlerinin ardından 30.000 Dolar seviyesinin altına geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, 30.000 Dolar seviyesinin altına geriledi.
  • Uzmanlar, Bitcoin’in ayı piyasasına giriş yapıp yapmadığı konusunda fikir ayrılığı yaşıyor.

Ethereum’un 2.000 Doların altına düşmesinden sadece bir gün sonra, lider kripto para Bitcoin de 30.000 Dolar seviyesinin altına düştü. Nomics verilerine göre BTC, şu dakikalarda 29.400 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Çin’deki Kripto Baskısı ve Bitcoin Fiyatındaki Düşüş

Bitcoin fiyatındaki düşüşü etkileyen pek çok neden olsa da en önemlisi Çin’den gelen katı düzenleme haberleri olarak görülüyor. Çin Merkez Bankası, Alipay de dahil olmak üzere beş önemli finans kuruluşuna “kripto para ile ilgili işlem yapmamaları” yönünde bir emir gönderdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Emir, özellikle vatandaşların borsa platformlarına ve tezgah üstü ticaret masalarına (OTC) yatırım yapmalarını ve buralarda kripto para ticareti gerçekleştirmelerini sınırlayacak.

Öte yandan Çin’de baskı uygulanan bir diğer alan da Bitcoin madenciliği. Şimdiye kadar İç Moğolistan, Sincan, Qinghai, Yunnan ve Sichuan eyaletleri, kendi bölgelerindeki Bitcoin madenciliği faaliyetlerini yasakladıklarını açıkladı.

Ayı Piyasasında mıyız?

Piyasa gözlemcileri de aşağı yönlü bir tablo çiziyor. Kripto analisti Alex Krüger, endüstrinin “kesinlikle” ayı piyasasına giriş yaptığını ve ilerleyen süreçte durumun “çok daha kötü” olabileceğini belirtti.

Bu olumsuz tabloyu destekleyen bir diğer unsurun da borsa girişlerinde yaşanan artış olduğu belirtiliyor. Bitcoin’in borsalara geçiş yapmasının, tarihsel olarak, büyük satış dönemlerinden önce geldiği kaydediliyor. Tüccarlar, ellerindeki kripto parayı borsalardan donanım cüzdanlarına taşıdığında ise bu, uzun vadeli bir koruma ve piyasalardaki olası bir yükseliş anlamına geliyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise düşüşün ayı piyasasından ziyade, “birkaç hafta sürecek olan bir dizi düzeltme dalgası” gibi göründüğünü belirtti.

İlgili Haber:  Bitcoin Düzenlemeleri ile İlgili Büyük Bir Değişim Yolda

Gelecek ile ilgili tahminler ne olursa olsun; Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası sert bir düşüşün tam ortasında seyrediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar