1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doları Kaybetme Riski Taşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En büyük kripto para 30.000 dolara yaklaşırken Bitcoin (BTC) sahiplerin kararlılıkları bugün itibariyle ciddi bir şekilde test edildi.

Binance indirim kodu

BTC fiyatı 30.250 dolara ulaştı

Cointelegraph Markets, Coin360 ve TradingView’den gelen veriler, BTC/USD’nin bugün Wall Street açıldıktan sonra düşüş çizgisini sürdürdüğünü ve 24 saatlik kayıpları %23’e çıkardığını gösterdi.

Binance indirim kodu

Hareket, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolara ulaşmasının ardından hafta sonu başlayan piyasanın sıfırlanması sürecini genişletti. Pazartesi gününe kadar yavaş ilerleyen düşüş hızlandı ve bugün görülen satış baskısı üzerine tüccarlar “dipten satın almaya” çalıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tüccarlar, Bitcoin için standart haline gelen düşüşten hiç etkilenmese de tahminler son günlerdeki ve haftalardaki parabolik eylemin türünden bir kopuş tercih etmeye başladı.

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, orta vadeli bir tabanı tanımlamak için yararlı bir referans olarak Bitcoin‘in 21 haftalık hareketli ortalamasından yola çıktı. Şu anda 18.000 dolarda olan göstergenin, önceki fiyat artışına uyacak şekilde yükseleceği ve fiyatın kendisi düşmeye devam etmese de sonuç itibariyle ortaya çıkan aralığın ortasında bir dip oluşturabileceği kaydedildi.

Pazartesi günü tweet atan analist, kendisine Bitcoin için bir senaryo soranlara 21 haftalık hareketli ortalamanın da desteğiyle benzer bir şeyin görüleceğini ve altcoinlerin dipten gerçekten iyi iş çıkaracaklarını söyledi.

Madenciler kâr elde etmeye odaklanıyor

40.000 doların üzerindeki işlem üzerine madenciler, satışların Temmuz 2019’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını gösteren verilerle kâr elde etmek için duraklamaya teşvik edildi. Ayrıca sahip olunan endişeler, piyasanın bu kadar hızlı kazanımlardan sonra aşırı büyütülmesi etrafında dönmeye başladı.

CrossTower’ın ticaret başkanı Chad Steinglass, uzun pozisyonların çok büyüdüğünü ve çok ihtiyatlı risk yönetiminin, madenciler de dahil olmak üzere uzun vadeli sahiplerin oyundan biraz uzaklaşmasını zorunlu kıldığını dile getirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilik Şirketi Canaan'ın Hisse Fiyatında %13 Düşüş Yaşandı

Bu eylemin, geleneksel varlık oyuncularının işten ayrıldıkları ve yeni yatırımcılardan potansiyel yeni nakit girişlerinin henüz kurumsal oyuncuların hesaplarına ulaşmadığı hafta sonu meydana gelmesine dikkat çeken başkan, emir akışının dengesizleşmesine neden olduğunu ve bu kez satıcıların piyasaya hakim olduğunu açıkladı.

Steinglass, ticaret haftası başlarken mevcut durumun doğal olarak boğaların lehine değişebileceğini de sözlerine ekleyerek ABD’de çalışma haftasının başlamasının ve geleneksel bankacılık saatlerinin açılmasıyla satış faizini dengelemek veya aşmak için girişlerden yeterli desteği sağlayıp sağlamayacağı meselesinin henüz belli olmadığını ifade etti.

EToro ticaret platformu ABD genel müdürü Guy Hirsch Steinglass de benzer bir görüş bildirdi. Bitcoin’in, büyük ölçüde kâr alımının bir sonucu olarak işlem gördüğünü belirten Hirsch, bu son yükseliş hareketinden önce tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok üzerinde bulunulduğu için daha ne kadar düşebileceğinin net olmadığını söyledi.

Bu tahmin edilmese de 20.000 doların altına düşmenin, kurumların Bitcoin tahsisatlarının gerisinde kaldığı mahkumiyet için kötü bir alamet olabileceğine dikkat çeken genel müdür, kurumların büyük ölçüde 20.000 dolarlık fiyat seviyesine adım attıklarını belirtti.

Van de Poppe’un yorumlarına paralel olarak altcoinler bugün temkinli bir şekilde hareket etti ve piyasa değerine göre ilk 10 kripto paranın çoğu günde %20’lik kayıplar gördü. En büyük altcoin olan Ether (ETH) 950 dolardan işlem gerçekleştirebilmek için 1.000 dolarlık desteğini hızla kaybetti.

Analist ayrıca bugünkü analizine, ABD dolarının yenilenen gücünün Bitcoin’i kontrol altında tutabileceği tahminini de ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar