10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 33.000 Doların Altına İnerken DeFi Tokenleri Çift Haneli Kazançlar Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün itibariyle Bitcoin (BTC) fiyatı, 32.500 ile 33.000 dolarlık direnç kümesinde satış baskısıyla karşılaşmaya devam etti ve bu durum, çoğu altcoinde %3 ile %5’lik hafif bir geri çekilmeye yol açtı.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un iki fonunun Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapması için yeşil ışık yaktığı haberinin ortaya çıkmasına rağmen BTC fiyatı 33.000 dolar seviyesinin üzerinde ivme kazanmak için mücadele etmeye devam etti.

Binance indirim kodu

Öte yandan, Venüs (XVS) ve Fantom (FTM) fiyatlarının bir gecede %23 arttığı DeFi sektörü ise gelişmeye devam etti ve DeFi protokollerinde kilitli toplam değer şu anda 25.77 milyar dolar seviyesinde durdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa politik hamlelerle baskı altına girdi

Janet Yellen’in Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi’nin yeni sekreteri olarak onaylanmasının ardından bakanlığın korkunç kripto para izleme kuralı yeniden harekete geçti ve halkın, öneriler üzerine kendi kendine barındırılan cüzdan gereksinimi hakkında yorum yapabilmesi için yalnızca 60 günü kaldığı duyuruldu.

Satış, sadece kripto para sektörüyle sınırlı kalmadı çünkü küresel finans piyasaları da Biden yönetimi tarafından sunulan ve yaklaşmakta olan teşvik paketinin daha önce önerildiği kadar büyük olmayabileceği haberinin ardından baskı altına girdi.

S&P 500 ve Dow, açılış çanında satış baskısıyla karşılaşarak günü sırasıyla %0.15’lik ve %0.07’lik düşüşlerle tamamlarken NASDAQ %0.05’lik pozitif bir kazanç sağladı.

Kısa süre önce GameStop’a (GME) karşı bahis yapan kısa vadeli satıcıları sıkıştıran Reddit merkezli yatırım grubu, bir gecede yeniden gruplaşmayı başardı ve GME’nin fiyatını 26 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 159.18 dolara yakın bir seviye olan 145.57 dolara kadar yükseltmeyi başardı.

DeFi tokenleri başı çekiyor

DeFi ile ilgili kripto paraların, Bitcoin ve Ether’de (ETH) yaşanan momentum azalışına rağmen yükselmeye devam ettiği görüldü.

İlgili Haber:  Pakistan'daki Silahlı Soyguncular, 93.000 Dolar Değerinde Bitcoin Çaldı

Uniswap’in işlem hacmi bugün erken saatlerde 6 milyar doların üzerine çıktı ve bu, yönetim tokeninin (UNI) fiyatının 2021’in en yüksek seviyesi olan 13.67 dolara yükselmesine yardımcı oldu. Stabilcoin odaklı bir proje olan Terra (LUNA) da fiyatının %37’den fazla arttığını gördü ve şu anda 1.22 dolardan işlem görmeye başladı.

Fantom (FTM) ve Alpha Finance (ALPHA) son 24 saat içinde bir satın alma aktivitesi akışı gördü ve bugünkü işlem seansında her ikisi de %22 ve %35 yükseldi.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 947.6 milyar dolar olarak belirlendi ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %62.9’a indi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar