8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Bitcoin Bir Gecede %7 Değer Kaybederek 38.000 Seviyesine Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin çok kötü bir gece geçirdi.

Binance indirim kodu

Bundan 6-7 saat önce Bitcoin fiyatı 43.000 dolar seviyelerinde iken, bu haberin girildiği esnada fiyat 38.768 dolara kadar gerilemişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2022’de Bitcoin’in ve ona yatırım yapanların yüzü pek gülmedi. Kripto para piyasası 2022’ye büyük bir satışla girdi.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Bitcoin’in 38.000 ile 44.000 arasındaki bölgede sıkıştığını yazmıştık. Görünen o ki Bitcoin 38.000 altına doğru rotasını çizmiş durumda.

Bu düşüşü bazıları önümüzdeki hafta yapılacak Fed toplantısı öncesi son bir dipten alım fırsatı olarak görürken, bazılarına göre ise düşüş devam edecek. Piyasalardaki hissiyat şu an korku ve belirsizlikten dolayı negatif durumda.

Sadece Bitcoin değil pek çok kripto para değer kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün yayınladığımız haberde Curve, Chainlink ve Uniswap gibi DeFi tokenlerinin de ciddi değer kaybetmeye başladığını yazmıştık.

Bitcoin bir gecede %7 değer kaybetti

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 20 Ocak’ı 21 Ocak’a bağlayan gece yaklaşık %7 değer kaybetti ve 38.768 dolara kadar düştü.

blank

Ethereum da ise kayıp daha büyük. Ethereum fiyatı %8.12 değer kaybederek 2874 dolara geriledi.

Avalanche, Cardano ve BNB’deki kayıplar ise %9’un üzerinde.

Şimdi tüm gözler önümüzdeki hafta yapılacak Fed toplantısına çevrilmiş durumda. Bakalım piyasalar hangi yöne doğru gidecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar