9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 40.000 Dolar Civarında Seyrediyor, Destek Noktaları Neresi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin dün oldukça ilginç bir gün geçirdi, üç aydan fazla bir süreden sonra en düşük seviyesine geriledi ve ardından geri sıçradı.

Binance indirim kodu

Bitcoin dün uzun zaman sonra ilk kez psikolojik sınır olan 40.000 dolar altına düşmüş ve 39.677 dolara dokunup geri sıçramıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu noktada, piyasa verilerine göre Bitcoin, Eylül ayının sonundan bu yana en depresif ve sıkışık değerde işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin gün içinde bir miktar toparlandı ve öğleden sonra 42.000 doların üzerine çıktı ve bu yazının yazıldığı sırada 42.696 dolar civarında işlem görüyordu.

Bu son fiyat dalgalanmalarının ardından, Bitcoin’in bir sonraki adımda nereye gideceği merak konusu.

Bazı analistler, bu son düşüşlerin Bitcoin’in ayı piyasasına girdiğinin bir kanıtı olduğunu iddia ediyor.

Forbes’e konuşan bir analist, “45.500 desteğinin altına düşüş, 60 binin altındaki kırılmada çift tepe oluşumunu tamamladıktan sonra devam eden BTC’deki düşüş eğilimini doğrular nitelikte” dedi.

Analist, “45.5 binin altına kırılma, başka bir düşüşü tetikledi ve bir sonraki destek seviyesinin 40 bin civarında test edilmesini sağladı” dedi.

“Şimdilik destek 40k civarında devreye girerken, 45.5k olan eski destek seviyesinin artık direnç olarak hareket etmeye başlaması beklenebilir.”

“40 binin altındaki başka bir kırılmada, 37 bin civarında bir miktar destek var gözüküyor ama izlenmesi gereken ana seviye 30 bin (29.5-32 bin) civarında” diye ekledi. “Büyük desteğin kümelendiği yer burası.”

Valkyrie Investments’ın araştırma başkanı Josh Olszewicz, Bitcoin piyasalarında meydana gelen düşüş trendine vurgu yaptı.

“Düşük zamanlı hareketli ortalamalar gibi fiyat trendi ölçümleri, güçlü bir şekilde yükselişten nötre kayarken, riske bağlı ek faiz artırımı olasılıkları ve korkular düşüş fiyat hareketini körüklüyor ve bu hareketli ortalamaları nötrden düşüşe kaydırıyor” dedi.

İlgili Haber:  Tesla, Coinbase, MicroStrategy Gibi Kripto Hisse Senetleri de Bitcoin ile Birlikte Düşüş Yaşıyor

“BTC, Haziran 2021’den bu yana bu hafta ilk sözde ‘ölüm kesişimini’ yaşadı ve ETH’nin de Mayıs 2020’den bu yana ilk ölüm çaprazını yaşaması muhtemel. Bitcoin’in destek noktası  31.000 ila 40.000 dolar arasında gözüküyor” dedi.

Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble da bu konuda bazı açıklamalarda bulundu.

“BTC’de 40 binin hemen altında çok güçlü bir destek var. 40 binin altında büyük alım emirleri olabilir.”

“Bu hafta konsolidasyonun olabileceğinden şüpheleniyorum” dedi.

Noble, “BTC için en iyi destek 34 bin” dedi. “BTC 34 bine ulaşırsa, kısa süre sonra 52 bine bir sıçrama gelebilir.” dedi.

My Digital Money’in CEO’su ve kurucusu Collin Plume, Bitcoin’in olası destek noktalarına işaret etti.

“Bence Bitcoin 42 bin – 45 bin dolar arasında bir destek seviyesi görecek” dedi.

“Bu düşüş, hükümetin tahvilleri artırmasından, para politikasını sıkılaştırmasından, faiz oranlarını artırmasından ve bilançosunu düşürmesinden kaynaklanıyor. Bu, yatırımcıları tahvillere ve diğer daha geleneksel varlıklara yönlendiriyor” dedi.

“Bütün bunlara ek olarak, Kosova, İran ve diğer birkaç ülkenin de Bitcoin madenciliğini yasaklaması işin tuzu ve biberi oldu”

Deneyimli analiste göre bir diğer faktör de büyük balinaların Bitcoin’i ve piyasayı bilinçli olarak aşağıya çekmeye çalışması. Bunun nedeni olarak da Bitcoin’i sonradan daha düşük fiyattan alabilmek olduğu belirtildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar