8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 40.000 Doları Aşıp 50.000 Doların Sinyallerini Vermeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı, MicroStrategy’nin 1.400’den fazla şirkete Bitcoin’i satışa sunmasından birkaç gün sonra 35.000 dolarlık kritik seviyeyi aştı ve bugün itibariyle 40.000 doların üzerinde işlemeye devam etti.

Binance indirim kodu

Bu haftanın başlarında yaşanan 35.000 doların üzerindeki bu kırılma, tüm zamanların en yüksek testine kapı açtığı için önemliydi. 40.000 dolardaki son engel, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden çıkmasını engellerken geçen hafta altcoinler tarafından tüm zamanların en yüksek seviyesi belirlendi.

Binance indirim kodu

Aslında, çoğu yatırımcı portföy boyutlarında önemli artışlar gördüğü için kripto piyasası parabolik hale geldi. Bununla birlikte, özellikle DeFi altcoinlerinde yaşanan ralli, BTC’nin 40.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte momentum Bitcoin’e geri dönebileceği için aşırı ısınma riski altında görüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dahası, CME vadeli işlem Ether (ETH) listesinin önümüzdeki hafta piyasa momentumunu değiştirip değiştiremeyeceği ve Bitcoin’in tırmanışına devam edip edemeyeceği soruları sorulmaya başlandı.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önce nihai direnci kırmalı

4 saatlik Bitcoin’in grafiğinin 35.000 doların üzerinde güzel bir kırılma göstermesi, 40.000 dolara doğru sağlıklı bir devamla sonuçlandı. Bu hareket sırasında, 38.000 dolar seviyesi küçük bir ret verdi ancak büyük bir direnç bölgesi olarak sınıflandırılmadı.

38.000 dolar seviyesi, Elon Musk atağı sırasında Bitcoin fiyatı aynı gün önemli ölçüde geri çekildiği için testini aldı. Bu nedenle, Bitcoin’in tekrar 35.000 doları aşması halinde 38.000 dolarlık bir başka reddedilme yerine 40.000 dolara devam etmesi şaşırtıcı görülmedi.

Bu 40.000 dolarlık alan, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önce kırılması gereken son engeldi. Bununla birlikte Bitcoin’deki bu yeni güç, piyasadaki hakimiyetinin çoğunun altcoin pahasına toparlandığı anlamına geliyordu.

Bitcoin hakimiyeti patlamaya hazır mı?

Bitcoin hakimiyet tablosu, piyasa döngülerinin nasıl işlediğini gösteren güzel bir grafik işlevi gördü. Son yıllarda Bitcoin hakimiyeti, Ethereum liderliğindeki bir altcoin dalgalanmasının ardından aralık ayında zirveye ulaştı. Buna, ocak ayında önemli ölçüde düşen BTC hakimiyeti eşlik etti.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları 24 Saat İçerisinde Kurumlara Bir Servet Akışı Gerçekleştirebilir

Bu eğilim, altcoinlerin parabolik hale gelmesiyle birlikte Bitcoin’in bir aralıkta sağlamlaşıp tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması üzerine bu yıl bir kez daha tekrarlandı.

Ancak her koşu gibi bu da sona erdi ve altcoinler düzeldi. Tarihsel olarak şubat ayında geçici bir dip görüldü; ardından Bitcoin hakimiyeti biraz daha yükseldi. Bu hakimiyet artışı, ETH fiyatındaki potansiyel bir düzeltme ile uyumlu oldu.

Ether CME vadeli işlemlerinin 8 Şubat Pazartesi günü başlaması ve sonrasında bir düzeltmenin sürpriz olmayacağı kaydedildi. Aralık 2017’de Bitcoin CME vadeli işlemlerinde yaşanan tam olarak buydu. Bu liste, boğa döngüsünün zirvesini ve çok yıllı bir ayı piyasasının başlangıcını işaret ediyordu.

Bu nedenle, özellikle Ethereum gaz ücretleri saçma seviyelere ulaşırken odak Bitcoin’e geri döneceğinden Ether için de bir düzeltmenin gelebileceği belirtildi. Bu değişimin, Bitcoin hakimiyetinin önemli ölçüde artmasına neden olacağı öngörüldü.

Bitcoin için sonraki ilgi alanları neler?

Günlük Bitcoin grafiği, Bitcoin fiyatı için sonraki hedefleri tanımlamak amacıyla kullanıldı. Bitcoin’in fiyatının 40.500 dolarlık alanı aşması durumunda, bazı ilgi noktalarının Fibonacci uzatma aracı ile tanımlanabileceği açıklandı.

Bu göstergeyi kullanarak en yaygın Fibonacci seviyesi 1.618 Fibonacci seviyesi olarak belirlendi. Bu seviye, Bitcoin için potansiyel fiyat hedefini, yakın zamandaki en yüksek seviyeyi kırdığında 50.000 dolara koydu.

Ancak, Bitcoin’in fiyatı son aylarda halihazırda önemli bir ralli gördüğü için önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde yaşanan net bir kırılmanın, bu seviyedeki net bir destek/direnç değişimi ile birleştirilmesi gerektiği belirtildi. Aksi takdirde, tarihin gösterdiği gibi menzile bağlı yapının devam etmesi muhtemel görüldü.

Bitcoin’in fiyatı yarılanmanın ardından yakın zamandaki en yüksek seviyelerin üzerine çıkmaya çalıştı ancak başarılı olamadı ve daha fazla aralıkla sonuçlandı. Bununla birlikte, 42.000 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde görünen bir kırılmanın, Bitcoin’in fiyatını 50.000 dolara çıkarması gerektiği kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar