2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı, 40 Bin Dolar Seviyesine Tırmanıyor: Kripto Para Piyasası Neden Tekrar Hareketlendi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında uzun süredir devam eden bir durgunluğun ardından Bitcoin fiyatı 40.000 Dolar seviyesine tırmanmaya başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı bugün 40.000 Dolar seviyesine tırmanıyor.
  • Kripto para piyasası uzun bir süredir içinde olduğu durgunluktan kurtulmuş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz Salı günü Bitcoin, 30.000 Doların altına düşmüştü.

Binance indirim kodu

BTC, 38.500 Dolar Fiyatından İşlem Görüyor

Geçtiğimiz gece ise Bitcoin fiyatı bu seviyenin %30 daha üzerindeydi ve 40.000 Dolara oldukça yaklaştı. Lider kripto para, hafta sonu boyunca ciddi bir toparlanma yaşadı ve Pazartesi sabahı Asya piyasaları açıldığında daha da değer kazandı. BTC, şu dakikalarda 38.500 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum da geçen hafta genelinde yaşadığı %22’lik artışla bugün 2.300 Doların üzerine çıkmayı başardı. Peki kripto para piyasası uzun bir aranın ardından neden tekrar hareketlendi?

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseliyor?

Çarşamba günü Bitcoin destekçisi “The B Word” adlı online bir etkinlikte Elon Musk hem kişisel olarak hem de Tesla ve SpaceX hazinelerinde Bitcoin tuttuğunu açıkladı. Musk, ayrıca kişisel olarak Ethereum’a da yatırım yaptığını ve Ethereum üzerine inşa edilmiş DeFi’nin (merkezi olmayan finans) bir “hayranı” olduğunu söyledi.

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ARK Invest CEO’su Cathie Wood da söz konusu online etkinlikte yer aldı. Wood’un firması, geçen hafta Coinbase ve Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisselerine yatırım yaparak fiyat düşüşü sırasında kripto para hazinesini büyüttü.

Öte yandan küresel ticaret devi Amazon’daki kripto para ile ilgili bir iş ilanı da piyasaları heyecanlandırdı. Amazon, Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri mevkisine bir çalışan alacağını açıkladı. Şirket, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kripto para alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz.” dedi.

İlgili Haber:  DeFi Çılgınlığı Devam Ederken Bitcoin İstikrarını Koruyor

Kripto piyasalarında analistler genellikle kilit “direnç seviyelerine” odaklanırlar. Bitcoin’in Nisan ayı boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000 Dolar, 40.000 Dolar ve 50.000 Dolar fiyatları direnç seviyeleri olarak görülüyordu.

Şimdi Bitcoin 40.000 Dolar seviyesini yeniden test ettiğine göre, bundan sonraki hamlesi, son üç ayın acımasız ayı piyasasından çıkmaya çalışmak olacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar