1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 40 Bin Dolara %10’luk Mesafede Seyrediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC), bugün itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı ve 40.000 dolarlık çarpıcı bir zirveye dokunmayı başardı.  

Binance indirim kodu

BTC fiyatı 37.800 dolara ulaştı 

Cointelegraph Markets, Coin360 ve TradingView’den alınan veriler, Bitcoin’in çarşamba günü Washington D.C.’deki Kongre Binası’na düzenlenen baskın neticesinde bir gecede bir başka destek aldığını gösterdi. 

Binance indirim kodu

Önceki gün işlem sırasında güçlenmeye devam ettiğine dair işaretler gösteren BTC/USD bunun ardından aniden yukarıya yöneldi ve 37.800 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Perşembe günü itibariyle gerçekleşen müteakip bir düzeltme, pariteyi 37.000 dolar işaretine yönlendirdi ve Bitcoin 40.000 dolarlık zirveye %10’luk mesafede kaldı. 

Sipariş defterleri için yapılan son güncellemelere göre önemli bir direncin 38.000 doları beklediği ve daha fazla satış baskısının 39.500 dolardan başladığı kaydedildi. Destek, 31.000 doların üzerinde daha az belirleyici olmaya başladı.  

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, son YouTube güncellemesinde bu yılın kripto dünyası açısından harika bir yıl olacağının altını çizdi. 

Mevcut fiyat hareketinin kutlanacak bir şey olduğunu belirten analist, “sağlıklı bir düzeltme”nin artık daha olası hale geldiğini ekledi. Bunun son derece normal olduğunu hatırlatan PoppeBitcoin yükseldikçe piyasalara daha fazla paranın girdiğini ve bu perspektiften bakıldığında altcoinlere daha fazla para akabileceğini açıkladı. 

Altcoinlerin Bitcoin’in şovunu çalma ihtimalleri hâlâ mevcut 

Aralık ayı sonu, daha fazla fonun uzun vadeli depolamaya girmesiyle karakterize edildi ve Van de Poppe ile diğer analistler, kalan mevcut arzın daha az deneyimli alıcıların kaybetme korkusu olarak adlandırdıkları FOMO”ya bağlı olduğunu belirtti. 

Bu korkuya sahip yatırımcılar, Bitcoin 10.000 dolardan işlem görürken bu fırsatı değerlendirip daha yüksek seviyelerde Bitcoin satın almaları gerektiğini hissetti. 

İlgili Haber:  Avrupa, Libra Üzerinde Baskı Oluşturabilecek Stablecoin Düzenlemeleri Getiriyor

Başlıca altcoinlerden Ether (ETH) gün içinde %2.3 artarak 1.180 dolara ulaştı ve zorlu bir dönemden geçen XRP %27’lik bir artış için sürpriz bir hamle yaptı. 

Bu arada Stellar (XLM) %170’i aşan haftalık getirilerin ardından 0.34 dolara ulaşarak yükselişine devam etti. 

Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti hafta başında %69.7 iken bugün itibariyle %68.5’e geriledi. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar