Bitcoin Fiyatı 41.000 Doları Aşarken Altcoinler ve Hisse Senetleri de Yükseliyor

Önemli Gelişmeler

Bitcoin (BTC) fiyatı, 24 saatten daha kısa bir sürede 5.000 dolardan fazla arttıktan sonra bugün itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

blank

40.000 dolarlık engel, en üst sıradaki kripto para için önemli bir kilometre taşını işaret ediyordu. EQUOS’ta küresel satış ticareti başkanı olan Matt Blom, Bitcoin’in 40.000 dolara yükselişinin, devasa serbest yatırım fonlarından elde edilen taze sermayenin, kurumsal hazineler ve yatırımcı halkın itibari para dünyasında her şeyin yolunda olmadığı konusundaki farkındalığıyla yönlendirildiğini ifade etti.

blank

Kripto paranın benimsenmesinin ilk aşamalarında bulunulduğunu belirten Blom, yatırımcıların “zirveye ulaşmaya” çalışmak yerine “yolculuğun tadını çıkarmaları” gerektiğini sözlerine ekledi.

Bitcoin 40.400 doları aştıktan kısa bir süre sonra alıcılar fiyattaki hızlı düşüşten yararlanmak için geri dönmeden önce varlığın fiyatının 36.600 dolara kadar düştüğünü gören önemli bir satış baskısıyla karşılaştı.

Bitcoin’in 24 saatlik hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 82.4 milyar dolara ulaştı ve bunun üzerine bir dizi en iyi kripto para borsasında kesintiler ve bağlantı sorunları yaşandı.

Hisse senetleri ve altcoinler yükseliyor

Amerika Birleşik Devletlerinin başkanlık seçimleri, Demokratların başkanlığı ve Kongre’nin her iki meclisini kontrol etmesiyle sonuçlandığı için geleneksel piyasalar olumlu ticaret hareketleri sergilemeye başladı.

S&P 500, Dow Jones Industrial Average ve NASDAQ 100 sırasıyla %1.42, %0.71 ve %2.37 büyüyerek gün içinde yükselme kaydetti. 10 yıllık devlet tahvili de %1 seviyesinin üzerine sıkı bir şekilde yükseldi ve bugün itibariyle 1.076 dolardan işlem gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in 40.000 doların üzerindeki artışı, kripto varlığının hakimiyet oranını %69.1’e yükseltmiş olsa da bu durum, altcoin fiyatlarını olumsuz etkilemedi. Günün kayda değer hareketleri, son 24 saatte %38.59’luk bir oranla 0.35 dolara yükselen XRP’den geldi.

Ethereum (ETH) fiyatı da yükselmeye devam etti ve en büyük altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 doları takip ederken 2020’nin en yüksek seviyesi olan 1.282 dolara çıkmayı başardı.

Son 24 saatin diğer önemli performansları arasında sırasıyla %77.33’lük ve %20.93’lük artışlar sergileyen Nano ve Yearn.finance’ın YFI’si yer aldı.

Pek çok analist, Bitcoin’in günlük bazda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını beklemeye devam ederken kripto tüccarı Scott Melker, psikolojik bir seviye ve yuvarlak bir sayı olmanın ötesinde 40 bin seviyesini özellikle önemli görmediğini açıkladı.

Teknik açıdan, ileride bir direncin bulunmadığını ve sadece mavi bir gökyüzünün bulunduğunu ifade eden Melker, Bitcoin parabolik fiyat keşfinde olduğuna dikkat çekti. Beklentinin eninde sonunda büyük bir düzeltmenin yaşanacağı yönünde olduğunu hatırlatan tüccar, bunu zamanlamaya çalışmanın veya 40 bin gibi keyfi bir sayının çıkılabilecek en yüksek seviye olacağını varsaymanın aptalca bir iş olduğunu dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend