30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 41.000 Doları Aşarken Altcoinler ve Hisse Senetleri de Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı, 24 saatten daha kısa bir sürede 5.000 dolardan fazla arttıktan sonra bugün itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

40.000 dolarlık engel, en üst sıradaki kripto para için önemli bir kilometre taşını işaret ediyordu. EQUOS’ta küresel satış ticareti başkanı olan Matt Blom, Bitcoin’in 40.000 dolara yükselişinin, devasa serbest yatırım fonlarından elde edilen taze sermayenin, kurumsal hazineler ve yatırımcı halkın itibari para dünyasında her şeyin yolunda olmadığı konusundaki farkındalığıyla yönlendirildiğini ifade etti.

Binance indirim kodu

Kripto paranın benimsenmesinin ilk aşamalarında bulunulduğunu belirten Blom, yatırımcıların “zirveye ulaşmaya” çalışmak yerine “yolculuğun tadını çıkarmaları” gerektiğini sözlerine ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin 40.400 doları aştıktan kısa bir süre sonra alıcılar fiyattaki hızlı düşüşten yararlanmak için geri dönmeden önce varlığın fiyatının 36.600 dolara kadar düştüğünü gören önemli bir satış baskısıyla karşılaştı.

Bitcoin’in 24 saatlik hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 82.4 milyar dolara ulaştı ve bunun üzerine bir dizi en iyi kripto para borsasında kesintiler ve bağlantı sorunları yaşandı.

Hisse senetleri ve altcoinler yükseliyor

Amerika Birleşik Devletlerinin başkanlık seçimleri, Demokratların başkanlığı ve Kongre’nin her iki meclisini kontrol etmesiyle sonuçlandığı için geleneksel piyasalar olumlu ticaret hareketleri sergilemeye başladı.

S&P 500, Dow Jones Industrial Average ve NASDAQ 100 sırasıyla %1.42, %0.71 ve %2.37 büyüyerek gün içinde yükselme kaydetti. 10 yıllık devlet tahvili de %1 seviyesinin üzerine sıkı bir şekilde yükseldi ve bugün itibariyle 1.076 dolardan işlem gördü.

Bitcoin’in 40.000 doların üzerindeki artışı, kripto varlığının hakimiyet oranını %69.1’e yükseltmiş olsa da bu durum, altcoin fiyatlarını olumsuz etkilemedi. Günün kayda değer hareketleri, son 24 saatte %38.59’luk bir oranla 0.35 dolara yükselen XRP’den geldi.

İlgili Haber:  ETC Labs CEO'su %51 Saldırılarının Evrensel Bir Sorun Olduğunu Dile Getirdi

Ethereum (ETH) fiyatı da yükselmeye devam etti ve en büyük altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 doları takip ederken 2020’nin en yüksek seviyesi olan 1.282 dolara çıkmayı başardı.

Son 24 saatin diğer önemli performansları arasında sırasıyla %77.33’lük ve %20.93’lük artışlar sergileyen Nano ve Yearn.finance’ın YFI’si yer aldı.

Pek çok analist, Bitcoin’in günlük bazda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını beklemeye devam ederken kripto tüccarı Scott Melker, psikolojik bir seviye ve yuvarlak bir sayı olmanın ötesinde 40 bin seviyesini özellikle önemli görmediğini açıkladı.

Teknik açıdan, ileride bir direncin bulunmadığını ve sadece mavi bir gökyüzünün bulunduğunu ifade eden Melker, Bitcoin parabolik fiyat keşfinde olduğuna dikkat çekti. Beklentinin eninde sonunda büyük bir düzeltmenin yaşanacağı yönünde olduğunu hatırlatan tüccar, bunu zamanlamaya çalışmanın veya 40 bin gibi keyfi bir sayının çıkılabilecek en yüksek seviye olacağını varsaymanın aptalca bir iş olduğunu dile getirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar