29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı, 42.000 Dolar Sınırına Dayandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’deki son fiyat artışı, küresel kripto para piyasasını yaklaşık %5 oranında yukarı taşıdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 41.629 Dolarlık mevcut fiyata ve 781 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan en büyük kripto para Bitcoin, Cuma akşamı 40.000 Doların üzerine çıkmayı başardı.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum da %4.8 oranında artarak 2.458 Dolara yükseldi.

CoinGecko metrik sitesinden alınan verilere göre, Bitcoin fiyatı 42.000 Dolar sınırını aşmak için mücadele veriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı Neden Arttı?

41.629 Dolarlık mevcut fiyata ve 781 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan en büyük kripto para Bitcoin, Cuma akşamı 40.000 Doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin, Haziran ortasından bu yana 40.000 Dolar eşiğini geçememişti.

Bitcoin yükselişi ile birlikte piyasanın geri kalanının yükselmesi, kripto para piyasasının toplam değerini %5.2 oranında artırarak 1.67 trilyon Dolara çıkardı.

Öte yandan ABD ekonomisi için de güçlü bir hafta. Facebook, Amazon, Apple ve Google da dahil olmak üzere birçok büyük teknoloji şirketi bu hafta yüksek kazançlar elde etti.

Artış ayrıca, düzenlemeye tabi olmayan türev borsası Deribit’te 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresinin dolmasından kısa bir süre sonra meydana geldi. Bu, yatırımcıların en son ralliye avantaj sağlamak için indirimli fiyattan Bitcoin satın almalarına olanak sağladı. Ayrıca yönetimi altında 45 milyar Dolarlık varlığa sahip olan ABD merkezli hedge fonu GoldenTree’nin Bitcoin’e yatırım yaptığına dair raporların ortaya çıkması da piyasa hareketliliğine katkı sağladı.

Ethereum da Yükseliyor

Öte yandan Ethereum da hafta sonu artışında Bitcoin’e katıldı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para, %4.8 oranında artarak 2.458 Dolara yükseldi. Bu, Ethereum’un Haziran ortasından bu yana en yüksek fiyatı olarak kaydedildi.

İlgili Haber:  Bir Bitcoin Yatırımcısı Yalnızca 24 Saat İçinde 2.5 Milyar Dolar Kaybetti: Kripto Para Çöküşü, Yatırımcıları Nasıl Etkiledi?

Son yükseliş, Ethereum’daki Londra Yükseltmesinden birkaç gün önce gerçekleşti. 4 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan Londra Yükseltmesi, madencilere ETH ödemesi yapmak yerine bu ücretleri yakacak ve geliştiricileri, Ethereum 2.0’a geçişi hızlandırmaya teşvik edecek.

Bitcoin Cash’in bir çatalı olan Bitcoin Cash ABC de son 24 saatte %31 oranında artarak 51.62 Dolar fiyatına yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar