26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 44.000 Doları Aşarken Balinalar 111.200 Adet BTC Transferi Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Dün Bitcoin fiyatı 30 günlük fiyat rekorunu aşarak 44.455 dolara kadar yükselmişti. Bu yükselişten önce ise Bitcoin balinaları, her biri 10.000 BTC’nin üstünde olacak şekilde çok sayıda işlem yaparak 111.200 adet BTC’yi anonim hesaplar arasında transfer etti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatının 43.357 Dolara Ulaşmasıyla Beraber BTC Balinaları 4.8 Milyar Doları Hareket Ettirdi

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte kısa bir süre önce yayınlanan rapora göre Bitcoin ağı 2020 yılının Ekim ayından bu yana ilk kez kar etmeye başladı.

Dört Milyar Doların Üstünde Değere Sahip Olan BTC, Anonim Hesaplar Arasında Transfer Edildi

Büyük kripto para transferlerinin kaydını tutan Whale Alert, son 18 saat içerisinde, her biri 10.200 ila 10.400 BTC arasında değişen 9 farklı büyük Bitcoin işlemi tespit etti. Sonuç olarak ise, 4.809.606.201 dolar değerindeki 111.292 adet BTC, kripto para balinalarının hesapları arasında el değiştirdi.

Santiment tarafından hazırlanan bir rapora göre ise, bünyesinde 100 ila 10.000 adet BTC bulunduran Bitcoin balinalarının güncel olarak BTC arzının %50’sine yakınına (tam olarak %49.18) sahip olduğu ortaya çıktı.

Santiment’in raporu ayrıca Bitcoin ve altın yatırımcılarının, hafta bitiminde çok farklı fiyat performansları yaşadıklarını da not etti. BTC 44.000 doların üstüne fırlarken altın ise Haziran ortasından bu yana en büyük düşüşünü sergileyerek fiyatında gerileme yaşadı.

Glassnode Bitcoin İçin Önemli Bir İstatiktiksel Bildirimde Bulundu

Glassnode, Bitcoin varlığına ayarlı NUPL (Net Realize Edilmemiş Kar/Zarar) endeksinin, geçtiğimiz yıl Ekim ayından bu yana ilk kez yeşil bölgeye hareket ettiğini duyurdu. Bu gösterge, bütün Bitcoin ağının o anda kar ya da zarar ettiğini gösteriyor. Eğer gösterge yeşil bölgedeyse bu, ağın bir kar etme durumunda olduğuna işaret ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Düşmesine Rağmen Ünlü BTC Balinası Yaklaşık 13 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Yaptı!

Moskovski Capital CIO’su Lex Movkovski, konuyla ilgili Tweet’inde şöyle dedi: “NUPL göstergesi 27 Ekim 2020 tarihinden bu yana ilk kez yeşil bölgeye hareket etti. Artık ‘inanç’ aşamasına girmiş bulunmaktayız.”

Kısa bir süre önce, 41.995 adet ETH, kripto para platformu olan BigONE’ın bir adresinden anonim bir adrese gönderilmişti. Bu adres de yine başka bir cüzdana gönderim yapmıştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin, 43.300 dolarlık değeriyle son 24 saatte %6 yükseldi. Bununla birlikte Ethereum ise son yedi günde %25’lik tırmanışıyla 3.300 doların üstüne çıktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar