8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 47.000 Dolar Seviyesinde İşlem Görüyor: 2022’nin İlk Gününde Kripto Para Piyasası Ne Durumda?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

1 Ocak 2022 tarihi itibariyle Bitcoin fiyatı 47.000 Dolar seviyesinde seyrediyor. Yeni yılın ilk gününde kripto para piyasası durgun görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı şu dakikalarda 47.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • 2022’nin ilk gününde kripto para piyasasının geneli de bir hayli durgun bir görüntü sergiliyor.

Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı şu dakikalarda 47.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Yılın İlk Gününde Düştü

BTC yatırımcıları, amiral gemisi kripto paranın yeni yıla 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde girmesini bekliyordu; ancak bu gerçekleşmedi. Buna ek olarak BTC son 24 saatte yaklaşık %2 değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 47.000 Dolar civarında seyrediyor. Son 7 gün genelinde yaklaşık %8 değer kaybeden BTC, yeni yılın ilk gününde son derece durgun bir görünüm sergiliyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) da BTC’ye benzer şekilde son 24 saatte %2 değer kaybetti. ETH şu dakikalarda 3.712 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Kripto Para Piyasası Genel Anlamda Durgun

2022’nin ilk gününde kripto para piyasasının geneli de bir hayli durgun bir görüntü sergiliyor. Önde gelen kripto paralardan hiçbiri son 24 saatte %2’in üzerinde bir artış veya düşüş yaşamadı ve genel anlamda fiyat istikrarını korudu.

Şu dakika itibariyle önde gelen kripto paralardan Binance Coin (BNB) 517 Dolar; Solana (SOL) 172 Dolar; Cardano (ADA) 1.33 Dolar; Ripple (XRP) 0.84 Dolar; Terra (LUNA) 88 Dolar ve Polkadot (DOT) 27 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Yalnızca piyasa değerine göre en büyük 26. kripto para olan Cosmos blok zincirinin yerel tokeni ATOM son 24 saatte kaydettiği %10’un üzerindeki artışla bir nebze de olsa dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde de olumlu bir performans sergileyen ve son hafta genelinde yaklaşık %25’lik artış yaşayan ATOM, şu dakikalarda 34.68 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar