26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 48.000 Doları Aşmayı Başardı Ancak Bu Noktadan Sert Düşüş Geldi! Analistler Gelişmeyi Yorumladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı 16 Mayıs’tan bu yana ilk kez 48.000 doların üstüne tırmandı. Ancak bu tırmanış uzun ömürlü olmadı. Bu bölgede sert bir direnç ile karşılaşan BTC, dakikalar içerisinde %4.5’lik bir düşüş sergiledi. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 46.762 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 48.000 Dolardan Sert Bir Düşüş Sergiledi

Bloomberg’in, kripto paraların vergilendirilmesi ile ilgili 1 trilyon dolarlık yasa tasarısının ABD senatosundan geçmesine rağmen, ABD Hazine Bakanlığı’nın yazılım geliştiricileri, kripto para madencileri, stake yapanlar ve donanım satıcılarına kısıtlamalar uygulanmayacağını bildirdiği haberinin ardından Bitcoin 13 Ağustos tarihinde sert bir yükseliş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

47.000 dolar civarındaki satış baskısı bölgesi, Bitcoin’in günlük grafiğinde hafta boyunca zorlu bir engel olarak kendisini göstermişti ve BTC bu son saldırısı için birkaç gündür hazırlanıyordu.

Kripto para analizcisi Michaël van de Poppe attığı Tweet’inde gelişmeyi şöyle değerlendirdi: “Bunda sürpriz olarak bir tanımlayabileceğim bir şey yaşanmadı. Tipik bir hafta sonu geçiyoruz. Ancak 47.000 dolar ile 49.000 dolar arasındaki güçlü direnç Bitcoin tarafından denenmesine rağmen bir yukarı çıkış yaşanamadı. Halen dikkatle takip ediyorum.

Uzmanlara göre yeni bir rallinin sürdürülebilir bir şekilde ilerleyebilmesi için uygun hacim değerlerine çıkılarak direnç seviyelerinin destek seviyelerine dönüştürülebilmesi gerekiyor. Uygun hacim değerleri olmadan yaşanabilecek bir yukarı yönlü hareket başarısız olup iyimser durumdaki yatırımcıları üzebilir. Yatırımcı ve analizci Rekt Capital ise, 46.000 bölgesindeki destek noktasından emin olunabilmesi için bugünün kapanış fiyatının önemli olduğunu söyledi.

Rekt Capital, attığı tweet’inde şöyle dedi: “Bitcoin fiyatı şu anda yükselen üçgen formasyonunu tekrardan test etme aşamasında bulunuyor.

Ancak Cumartesi günü, yükselişin devam etme potansiyeline dair birçok sinyal bulunduğundan piyasadaki hava halen iyimser gözüküyor.

İlgili Haber:  Hayır, Bitcoin'de Bu Hafta 1.6 Milyar Dolarlık Bir Şok Beklenmiyor

Altcoinlerde ADA ve XRP Dikkat Çekiyor

Bitcoin fiyatında yaşanan gelişmeden sonra altcoin piyasasında ise ADA fiyatı gün içerisinde %8 değer kazanarak 2.21 doları geçti ve piyasa değeri olarak en büyük 50 kripto para arasındaki performansıyla dikkat çekmeye devam etti. ADA fiyatı 2 dolar bölgesinde yatay hareket yaptıktan sonra Mayıs ayı ortalarından bu yana en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Bunun dışındaki büyük altcoinler genel olarak yatay seyir izlerken XRP ise gün içerisinde %13 değer kazanarak 1.2 dolara kadar çıktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar