8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 49.000 Dolara Geriledi: Evergrande ile İlgili Son Endişeler Piyasayı Nasıl Etkileyecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 49.000 Dolar seviyesine düşmesine rağmen Evergrande ile ilgili son endişeler, kripto para piyasaları üzerinde sınırlı bir etkiye sahip gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı 49.000 Dolar seviyesine geriledi.
  • Düşüşe rağmen Evergrande ile ilgili son endişeler, kripto para piyasaları üzerinde sınırlı bir etkiye sahip gibi görünüyor.

BTC/USD konsolidasyonu geçen haftanın en düşük seviyelerinden kaçınmaya devam etse de Bitcoin, 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olamadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında Son Durum Ne?

Lider kripto para Bitcoin, bundan birkaç gün önce 50.000 Dolar seviyesinin üzerine tırmanmış ve geçen hafta maruz kaldığı sert çöküşün etkilerini bir nebze de olsa hafifletmeyi başarmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak BTC son 24 saatte yaklaşık %1 seviyesinde değer kaybetti ve 50.000 Doların altına düştü. Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 49.100 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Evergrande ile İlgili Son Endişeler

Çinli emlak devi Evergrande uzun süredir oldukça yüksek bir borç karşısında mücadele veriyor. Son olarak emlak devinin ABD Doları borcunun temerrüde düştüğüne dair haberler, makro piyasaları olumsuz etkilemiş gibi görünüyor.

Öte yandan popüler Bitcoin analisti TechDev, kripto paranın son endişelerden çok ciddi şekilde etkilenmediğini ve Bitcoin için “uzun vadeli verilere” odaklanılması gerektiğini belirtti.

TechDev konu ile ilgili görüşünü “Bitcoin yolunda görünüyor.” diyerek özetledi.

Altcoin Piyasasındaki Gelişmeler

Buna ek olarak altcoin piyasası da son 24 saatte görece sakin bir performans gösterdi. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH), BTC’ye karşı neredeyse son 4 yılın en yüksek seviyelerini korurken; geride bıraktığımız günde %1.2 düşüş yaşadı. ETH şu dakikalarda 4.300 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Son olarak altcoin piyasasında “farklı” performansı ile en çok öne çıkan kripto para %11 artış yaşayan Terra (LUNA) oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar