3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin 49.000 Dolara Gerilerken; Kripto Para Piyasası Genelinde de Düşüş Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lider kripto para Bitcoin’in fiyatında son 24 saatte yaklaşık %4’lük düşüş yaşandı. BTC şu dakikalarda 49.047 Dolara kadar geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin’in fiyatında son 24 saatte yaklaşık %4’lük düşüş yaşandı.
  • BTC şu dakikalarda 49.047 Dolara kadar geriledi.
  • Kripto para piyasasının toplam değeri de son 24 saatte %3.39 oranında düşerek 2.31 trilyon Dolara geriledi.

Bitcoin, 50.000 Dolar seviyesinde verdiği mücadelede yine başarısız oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 49.000 Dolara Geriledi

Lider kripto para Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %4’lük bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre BTC fiyatı şu dakikalarda 49.047 Dolar seviyesine kadar geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

BTC bir süredir 50.000 Dolar seviyesinde zorlu bir mücadele veriyordu. Lider kripto para yeni haftaya 50.000 Doların üzerinde başlayıp bir ara 51.300 Dolar seviyelerine kadar tırmansa da; bu noktada yine kalıcı olmayı başaramadı. Pek çok yatırımcı yine de BTC’nin yeni yıla en azından 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde girmesini umuyor.

Kripto Para Piyasasında Düşüş

BTC’de yaşanan değer kaybıyla birlikte her zaman olduğu gibi kripto para piyasasının geri kalanı da fiyat düşüşleri kaydetti. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) son 24 saatte %3.7 oranında düşüş yaşayarak mevcut 3.904 Dolar fiyatına geriledi.

“Ethereum rakipleri” olarak adlandırılan kripto paralardan Solana (SOL) son 24 saatte yaklaşık %5 değer kaybederek 189 Dolar fiyatına; Cardano (ADA) %6 değer kaybederek 1.47 Dolar fiyatına; Avalanche (AVAX) ise %2.3 değer kaybederek 113 Dolar fiyatına geriledi. Son haftaların dikkat çeken altcoini Terra (LUNA) ise geride bıraktığımız günde en sert düşüş yaşayan kripto paralardan biri oldu. Yaklaşık %10 oranında değer kaybeden LUNA şu dakikalarda 89 Dolar fiyatına kadar geriledi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Ortalama İşlem Değeri 2017 Seviyelerine Dönüyor

Piyasanın önde gelen coinlerinde düşüş yaşanırken; kripto para piyasasının toplam değeri de son 24 saatte %3.39 oranında düşerek 2.31 trilyon Dolara geriledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar