11 Ağustos 2022, Perşembe
24.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doları Geçti: BTC Yükselişi Devam Edecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, bir buçuk haftadan fazla bir süredir düşüşte idi. Şimdilerde ise tekrar yukarı yönlü hareketine başlamış gibi görünüyor; tıpkı geçtiğimiz yıl sonunda olduğu gibi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %4 oranında arttı ve bugün 50.000 Dolar seviyesinin üzerine tırmanmayı başardı.
  • BTC şu dakikalarda 51.024 Dolar seviyesinden işlem görüyor.
  • Peki BTC fiyatı neden yükseldi ve bu yükseliş devam edecek mi?

Haftalarca mücadele verdikten sonra Bitcoin fiyatı bugün nihayet 50.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolar Seviyesini Aştı

CoinGecko verilerine göre Bitcoin son 24 saatte kaydettiği yaklaşık %4’lük fiyat artışı ile bugün 50.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı. BTC şu dakikalarda 51.024 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu fiyat seviyesi her ne kadar Bitcoin için son haftalar adına bir başarı olsa da lider kripto para 10 Kasım’da kaydettiği 69.044 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatının hâlâ %26 daha aşağısında işlem görüyor.

Buna ek olarak BTC en son 11 gün önce 50.000 Dolar seviyesinin üzerini görmüştü. Bu anlamda bu fiyat seviyesi BTC için belli bir “psikolojik eşiği” de temsil ediyordu.

BTC Yükselişi Devam Edebilir mi?

Önde gelen Bitcoin analistleri geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarda, Aralık ayındaki fiyat düşüşlerinin büyük olasılıkla “yıl sonu kâr elde etme” ve “yakınlarına hediye almak için kripto parasını satan insanlar” nedeniyle olduğunu dile getirmişti. Aynı analistler ayrıca Bitcoin’in yeni yıla girilmesi ile birlikte tekrar yükselişe geçebileceğini de vurgulamıştı; ki geçtiğimiz yıl da benzer bir süreç yaşanmıştı.

Ancak BTC fiyatında bugün yaşanan artış yatırımcıları ve analistleri daha da umutlandırdı. İnsanlar, yılbaşı alışverişlerinden arta kalan paralarını tekrar lider kripto paraya yatırıyor olabilir mi? BTC’nin 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde ne denli güçlü kalabileceğini görmek de bu anlamda önem taşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar