29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolara Yaklaşırken Altcoinler Neden Düşüyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatının 49.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı tarih olan 14 Şubat’ta altcoinler dik bir düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Altcoin piyasasının düşüşünün zamanlaması kayda değerdi çünkü BTC yükselirken düzeltildi; ki bu genellikle olan bir şey değildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Altcoinler neden tam anlamıyla bir düşüş yaşadı?

Hakim kripto paranın gücüne rağmen altcoin piyasasının geri çekilmesinin iki ana nedeni var.

İlk olarak, Bitcoin’in fiyatı yeni bir rekor seviyeye yükseldiğinde kripto para piyasasındaki hacmin çoğunu emdi. Bu da doğal olarak piyasanın BTC’ye yönelmesine ve altcoinlerin geri çekilmesine neden oldu.

İkincisi ise genellikle altcoin piyasasının ivmesine öncülük eden Ether (ETH), Bitcoin’e karşı keskin bir şekilde düştü.

Bu iki faktörün birleşimi, 50.000 dolarlık direnç seviyesindeki Bitcoin etrafında oluşan belirsizlikle bir araya geldiğinde altcoin piyasasındaki satış baskısını arttı.

Kaleo olarak bilinen anonim bir tüccar, Bitcoin’in rallisini 50.000 dolar olarak tahmin etmenin tartışmasız bir şekilde basit olduğunu vurgulamış olsa da BTC’nin 50.000 doları geçip geçmeyeceği meselesi, kripto piyasasının kısa vadeli fiyat döngüsünün yönünü belirleyecek önemli bir soru olmaya devam ediyor.

50.000 doların biraz altındaki bu hareketi fark etmenin inanılmaz derecede kolay olduğunu ve asıl sorunun, bundan sonra ne olacağı sorusu olduğunu belirten tüccar, kısa sağlamlaşmaya eğilim gösterdiğini ama ne kadar süreceğini bilmediğini açıkladı.

Bitcoin 50.000 dolardan ayrılmadan önce sağlamlaşırsa teorik olarak bu eğilim, öngörülebilir gelecekte altcoinlere muhtemelen fayda sağlayacaktır.

Bir Bitcoin yükseliş trendi sırasında altcoinler, BTC bir ilk itici güç rallisinden sonra sağlamlaşma gösterdiğinde yükselme eğilimindedir. Bununla birlikte, BTC yükseldiğinde veya hafif bir geri çekilme gördüğünde altcoinler genellikle hem BTC hem de ABD doları karşısında büyük fiyat düşüşleri görür.

İlgili Haber:  Tesla'nın Bitcoin Yatırımı, Kripto Paralar İçin Bir Dönüm Noktası Olabilir

Bitcoin’in şu an için yükselişte olması altcoinler için de faydalı

Şimdilik Bitcoin, öngörülebilir gelecekte altcoin piyasasındaki satış baskısının bir kısmını hafifletecek olan yükseliş piyasa yapısını koruyor.

Bir kripto para tüccarı ve analisti olan Scott Melker, Bitcoin’in art arda boğa bayrakları görmeye devam ettiğini söyledi.

Boğa bayrakları, bir aralıkta sağlamlaşma gerçekleştikten sonra varlık patladığında ortaya çıkan teknik analizde bir piyasa yapısıdır. Bu, genellikle uzun vadede sürdürülebilir olan merdiven benzeri bir yükselişi gösterir.

Her yerde küçük boğa bayrakları görüldüğünü ve nihayet 7 redden sonra 48.200 doların üzerinde kapanış gerçekleştiğini belirten Melker, direncin altında birleşmenin genellikle bir kırılmaya yol açtığına dikkat çekti.

Bitcoin yeni kurulan 48.200 dolarlık destek alanını savunduğu ve 48.200 ile 49.700 dolar arasında sağlamlaştığı sürece başka bir kırılma daha olası görüldü. Bitcoin’in başka bir patlama daha yaşaması halinde bu sefer de altcoin piyasasının, BTC’nin ilk ani rallisinde bir ilk düşüş gördükten sonra Bitcoin ile birlikte yükselebileceği kaydedildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar