9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doları Aşarken BTC Balinaları Pozisyon Almaya Başladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 50.000 dolar civarında momentum kaybederken Ethereum fiyatı ise 4.000 dolar üstünü hedeflemeye devam ediyor. Bununla birlikte SOL fiyatı da 140 doların üstüne çıkarak kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna imza attı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolar Bölgesinden Geri Dönerken Ethereum ise 4.000 Dolara Yaklaşıyor

Bitcoin fiyatı son 10 günde ilk kez 50.000 doların üstüne tekrar çıkmayı başarsa da bu seviyenin üstünde kalamadı. Piyasa lideri kripto para geçtiğimiz günde de büyük ilerleme kaydetmişti. Fiyat düşüşü ile geçen ardı ardına günlerin ardından BTC fiyatı, 46.300 dolar seviyelerinden 24 saat içerisinde değerine 4.000 dolar ekleyerek geçtiğimiz haftadan bu yana ilk kez 50.000 doların üstüne çıktı.

Binance indirim kodu

Ancak daha önce olduğu gibi Bitcoin yine bu seviyenin üstünde uzun bir süre dayanamadı. Ayı yatırımcılarının devreye girmesiyle BTC fiyatı tekrardan 49.000 bandına indi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte, bu yazının yazıldığı anlarda balinalar, ortalama olarak her biri 13.500 BTC içeren altı büyük transfer işlemi yaptı. Bu transferlerin tamamı kripto para borsası Binance üzerinden gerçekleşti ve borsa dışına çıkılmadan, iç transfer yapıldı. Transfer edilen toplam Bitcoin miktarı 81.556 BTC oldu. Bu miktar itibari para birimi olarak 4.026.607.298 dolara tekabül ediyor.

Santiment verilerine göre, Bitcoin fiyatı 50.000 doları aştığında 100.000 doları aşan BTC transferi sayısı Temmuz ayının sonundan bu yana rekor düzeylere çıktı.

Santiment gelişmeyi şöyle değerlendirdi: “Bitcoin fiyatı 50.000 doların üstüne çıkmasının ardından bir duraklama yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda bu seviyenin hemen altında seyrediyor. Bu psikolojik barajın Mayıs ayı ortalarından bu yana ilk kez görülmesi ile birlikte 100.000 doları aşan balina transferleri Temmuz ayı sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.”

İlgili Haber:  Bitcoin Zenginlerinin Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kripto para alanında bir olumlu haber daha var. ABD merkezli e-ticaret platformu Shop.com, kripto para ile ödemeleri kabul etmeye başlayan son site oldu. Kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay ile yaptığı anlaşmayı açıklayan şirket, bu anlaşma ile birlikte içlerinde Bitcoin (BTC)’in de olduğu çok sayıda kripto para ile ödemelere imkan tanıyacak. Mevcut seçenekler arasında BTC, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped BTC (WBTC), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve ABD dolarına endeksli olan beş stablecoin bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar