25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Üstünde Kalıcı Olabilecek mi? Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 50.700 Dolar seviyesinde seyrediyor. Peki BTC 50.000 Doların üzerinde kalıcı olabilecek mi?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Şu dakikalarda 50.700 Dolar fiyatından işlem gören Bitcoin, bu seviyede kalıcı olabilecek mi?
  • Analistler, 51.500 Dolar seviyesine işaret ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 50.700 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Üstünde Seyrediyor

Lider kripto para Bitcoin son 7 gün genelinde %8’in üzerinde değer kazansa da; geride bıraktığımız 24 saatte hayli durgun bir görüntü sergiledi. Analistler geçtiğimiz aylarda BTC için 100.000 Dolarlık bir yıl sonu hedefi belirlerken; artık bu hedefin gerçekçi olmadığına dair son derece güçlü bir inanç var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin için 2022 yılına dair beklentiler hâlâ umutlu olmaya devam etse de; kripto paranın ilk olarak 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı bir şekilde performans sergilemesi gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde analist Michael van de Poppe, BTC için kritik fiyat seviyesinin 51.500 – 52.000 Dolar olduğunu belirtmişti. Analist, BTC’nin bu fiyatı aşması halinde geleceğe daha umutlu bakacağını dile getirmişti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Öte yandan kripto para piyasasının geri kalanı da son 24 saatte büyük oranda durgun bir seyir izledi. Son 7 gün genelinde %4’e yakın bir yükseliş yaşayan Ethereum (ETH) şu dakikalarda 4.090 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Ethereum’un en büyük rakibi olarak tanımlanan Solana (SOL) ise son 24 saatte %2’lik bir düşüş yaşayarak mevcut 191 Dolar seviyesine gerilemiş görünüyor. SOL’un bu fiyat düşüşüne rağmen; geride bıraktığımız hafta genelinde kaydettiği yaklaşık %10’luk artışla kripto para piyasasının toplam değerinin tekrar 2.5 trilyon Doların üzerine çıkmasında önemli rol oynadığı belirtiliyor.

İlgili Haber:  Analist: “Bitcoin Fiyatı 59.000 Dolara Kadar Düşse de Sorun Yok!”

Şu dakika itibariyle diğer önde gelen kripto paralardan Cardano (ADA) 1.44 Dolar; Ripple (XRP) 0.92 Dolar; son günlerin dikkat çeken altcoini Terra (LUNA) ise 99 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend