3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Üstünde Kalıcı Olabilecek mi? Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 50.700 Dolar seviyesinde seyrediyor. Peki BTC 50.000 Doların üzerinde kalıcı olabilecek mi?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Şu dakikalarda 50.700 Dolar fiyatından işlem gören Bitcoin, bu seviyede kalıcı olabilecek mi?
  • Analistler, 51.500 Dolar seviyesine işaret ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 50.700 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Üstünde Seyrediyor

Lider kripto para Bitcoin son 7 gün genelinde %8’in üzerinde değer kazansa da; geride bıraktığımız 24 saatte hayli durgun bir görüntü sergiledi. Analistler geçtiğimiz aylarda BTC için 100.000 Dolarlık bir yıl sonu hedefi belirlerken; artık bu hedefin gerçekçi olmadığına dair son derece güçlü bir inanç var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin için 2022 yılına dair beklentiler hâlâ umutlu olmaya devam etse de; kripto paranın ilk olarak 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı bir şekilde performans sergilemesi gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde analist Michael van de Poppe, BTC için kritik fiyat seviyesinin 51.500 – 52.000 Dolar olduğunu belirtmişti. Analist, BTC’nin bu fiyatı aşması halinde geleceğe daha umutlu bakacağını dile getirmişti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Öte yandan kripto para piyasasının geri kalanı da son 24 saatte büyük oranda durgun bir seyir izledi. Son 7 gün genelinde %4’e yakın bir yükseliş yaşayan Ethereum (ETH) şu dakikalarda 4.090 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Ethereum’un en büyük rakibi olarak tanımlanan Solana (SOL) ise son 24 saatte %2’lik bir düşüş yaşayarak mevcut 191 Dolar seviyesine gerilemiş görünüyor. SOL’un bu fiyat düşüşüne rağmen; geride bıraktığımız hafta genelinde kaydettiği yaklaşık %10’luk artışla kripto para piyasasının toplam değerinin tekrar 2.5 trilyon Doların üzerine çıkmasında önemli rol oynadığı belirtiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Zenginleri Haftasonu Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Transferi Gerçekleştirdi

Şu dakika itibariyle diğer önde gelen kripto paralardan Cardano (ADA) 1.44 Dolar; Ripple (XRP) 0.92 Dolar; son günlerin dikkat çeken altcoini Terra (LUNA) ise 99 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar