29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Üzerinde Başka Bir Yükselişe Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatı, Binance Vadeli İşlemleri de dahil olmak üzere büyük vadeli işlem borsalarında tarihte ilk kez 50.000 doları aştı.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Coinbase ve Binance gibi spot borsalarda Bitcoin’in fiyatı 50.000 doların hemen altına düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Neden daha fazlası olası görünüyor?

Bitcoin’in fiyatı bugün itibariyle Coinbase’de 49.556 dolara kadar yükseldi ve 50.000 dolarlık direnç alanını aşma konusundaki ikinci girişimini işaret etti.

49.556 dolara ulaştıktan kısa bir süre sonra BTC, birkaç saat içinde yaklaşık %3.5 oranında bir düşüşle keskin bir geri çekilme gördü.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in 50.000 doları geçme mücadelesinin Coinbase balinaları (USD) ve stabilcoin balinaları (USDT) ile ilgili olduğunu açıkladı.

Bitcoin’in sabah 50.000 doları reddettiği sırada negatif bir Coinbase primi olduğuna dikkat çeken CEO, BTC’nin bu sınırı net bir şekilde geçmesi için negatif primin “soğutulması” gerektiğini açıkladı.

İlk reddedilmeden bu yana Coinbase primi istikrar kazandı ve Binance’nin Tether fiyatı ile pariteye ulaştı.

Coinbase, genellikle çoğu gün Tether’den daha yüksek bir Bitcoin fiyatına sahip olsa da prim, negatiften nötre geri döndü.

ABD atağı yeni keşfedilen bir ivmeyle sonuçlanabilir

Bir yazılım bilimci ve kripto para yatırımcısı olan Lex Moskovski, Coinbase priminin kurtarılmasıyla birlikte ABD atağının Bitcoin’in yeni rallisini katalize edebileceğini söyledi.

Teorik olarak ABD’deki alıcılar piyasa saatlerinde daha aktif olacağı için Coinbase priminin ABD’nin ilgi gösterdiği esnada geri dönmesi gerekiyor. Dolayısıyla ABD pazarı açılırken primin geri gelmesi halinde Bitcoin rallisinin devam etme olasılığının artacağın düşünülüyor.

Coinbase’in aksine Binance’nin ve diğerlerinin baskısının, 50.000 dolara kadar yükselişe hakim olmaya devam ettiğini belirten Moskovski, bunun, azalan bir Coinbase primi ile gösterildiğini ancak Coinbase alıcılarının ABD uyandığında yarışa katılacağı anlamına da gelebileceğini ifade etti.

İlgili Haber:  Japon Tüccarlar Altcoinleri Bırakıp Bitcoin'e Yöneliyor

Popüler bir kripto para tüccarı olan Mac ise Bitcoin’in 50.000 doları aşıp yeni bir destek alanı oluşturacağı potansiyel bir senaryodan bahsetti.

Pazarın şu anki durumuyla birlikte 52.000 dolara çıkılabileceğine inanan Mac, bunun ardından gelecek bir sağlamlaşmayla daha da yükseğe çıkılabileceğini öne sürdü.

52 bin seviyesine ulaşılması durumunda bir düzeltme görülebilir

Genel olarak hem tüccarlar hem de zincir içi analistler, Bitcoin’in fiyatının yakın vadede 50.000 doları geçmesini bekliyor.

Bununla birlikte, fonlama oranı aşırı kalabalık bir vadeli işlem piyasasına işaret ederken tüccarlar, Bitcoin’in 52.000 dolara ulaştıktan kısa bir süre sonra düzelmesinin gerektiğini düşünüyor.

Bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda tablo, BTC’nin ilk kez 42.000 doların üstüne çıktığında verdiği tepkisine benzer olacaktır. Bu ilk seferde BTC fiyatı yeni zirvelere çıkmadan önce yaklaşık 29.000 dolara kadar inerek keskin bir düzeltme yaşamıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar