29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolar Civarında Seyrediyor: Kripto Para Piyasası Toparlanacak mı?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatı bugün 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor. Kripto para piyasası hafta sonu yaşanan çöküşten sonra toparlanıyor mu?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün %4 oranında fiyat artışı yaşadı ve tekrar 50.000 Dolar seviyesinin üzerine tırmandı.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise geçtiğimiz gün %6.5 oranında arttı ve tekrar 4.400 Dolar seviyelerine tırmandı.
  • Kripto para piyasası hafta sonu yaşanan çöküşten sonra toparlanıyor mu?

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün %4 oranında fiyat artışı yaşadı ve tekrar 50.000 Dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Bitcoin fiyatı, şu dakikalarda ise 50.580 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında Toparlanma Belirtileri

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise geçtiğimiz gün %6.5 oranında arttı ve tekrar 4.400 Dolar seviyelerine tırmandı. ETH şu dakikalarda ise 4.380 Dolar fiyatından işlem görüyor. Buna ek olarak Ethereum, hafta sonu yaşanan fiyat çöküşünde de diğer kripto paralara nazaran görece güçlü kalmayı başarmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının geneli, hafta sonu yaşanan çöküşün ardından belli bir toparlanma yakaladı. Geçtiğimiz Cuma günü Bitcoin, 24 saat içinde %20’nin üzerinde değer kaybederek 57.000 Dolardan 46.000 Dolara kadar gerilemişti. Aynı süreçte Ethereum da 4.600 Dolar seviyesinden 3.800 Dolar seviyelerine düştü.

Altcoin Piyasası, Bitcoin Fiyatını Takip Ediyor

Önde gelen iki kripto paranın yanı sıra Solana, Cardano, Polkadot ve Terra gibi altcoinler de hafta sonu yaşanan çöküşün ardından belli bir toparlanma yaşıyor. Hatta Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA, Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı bile başardı.

Öte yandan Alameda Research CEO’su ve bir kripto para yatırımcısı olan Sam Trabucco’ya göre kripto para endüstrisi, hafta sonu yaşanan çöküş sırasında piyasadaki düşük likidite olması nedeniyle özellikle sert bir darbe aldı.

İlgili Haber:  Bitcoin Milyonerlerinin Sayısı 25.000’e Ulaştı

Trabucco konu ile ilgili attığı tweette, “Kripto’daki kazanın önemli bir nedeni düşük likidite idi. Çeşitli borsalarda Bitcoin bir an için 30.000 Doların altına bile düştü!” ifadelerini kullandı.

Düşük likidite ve kripto paranın ayırt edici özelliği haline gelen yüksek kaldıraçlar, bu anlamda hafta sonu yaşanan çift haneli düşüşlerin temel tetikleyici etkenleri oldu.

Yine de o zamandan bu yana kripto para piyasası %7’den fazla değer kazandı ve bugün itibariyle toplam piyasa değerini 2.5 trilyon Dolar üzerine taşıdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend