5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 56.000 Doların Altına Geriledi! Boğa ve Ayı Senaryoları Neler?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Günün başında ufak bir yükseliş yaşayan Bitcoin fiyatı, bunun ardından düşüş trendine devam etti. Bu yazının yazıldığı anlarda 56.792 dolardan işlem gören dünyanın en büyük kripto parası, son 24 saatte %4’ün üzerinde değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Kısa Bir Rallinin Ardından 56.500 Dolara Geriledi

Bitcoin fiyatı son 45 günde %50’den fazla değer kazanarak yeni bir ATH oluşturmuştu. Analiste göre 55.000 dolar civarında bir yatay hareket periyodunun ardından ayın sonunda 60.000 dolara doğru bir çıkış yaşanabilir. Bazı analistler ise 55.000 dolar civarında kritik bir destek noktası bulunduğunu düşünüyor.

Binance indirim kodu

Santiment, attığı Tweet’inde piyasa ile ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde %55 değer kaybetti ve yeniden 56.000 doların altına düşmenin eşiğine geldi. Buna rağmen BTC arzı borsalardan çekilmeye devam ediyor ve bir satış dalgası riskini azaltıyor. Bununla birlikte USDT fiyatı da borsalar üzerinde yüksek görünüyor ve yüksek alım gücüne işaret ediyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC alıcıları geçtiğimiz haftanın sonunda oldukça aktif çalışmış fakat kripto paranın yükselişi 60.000 dolar civarındaki direnç noktasında durdurulmuştu. Analiste göre kripto para yatay hareket sergilemeye devam ediyor ve 53.000 dolar civarında kayıplara karşı bir savunma yaşanabilir.

Analiste göre gün içi grafik işaretleri nötr seyrediyor ve bu yüzden mevcut momentum kaybı, Asya piyasalarında da devam edebilir. Analiste göre yukarı yönlü hareket yaşanabilmesi için alıcıların, en yakın destek noktası olan 55.000 dolar civarında savunma yapması ve kısa vadeli düşüş trendinin üstüne çıkması gerekiyor.

Analiste göre RSI değeri günlük grafikte aşırı satış bölgesine yaklaşıyor ve bu durum, fiyat toparlanmasının Eylül ayı sonunda gerçekleşen harekete benzer bir şekilde yaşanabileceğini gösteriyor. Ancak analiste göre, daha önce yaklaşık olarak 69.000 dolardaki rekor seviyesinin sürdürülememesi, bir endişe kaynağı olabilir.

İlgili Haber:  Analist: "Ethereum Bitcoin'i Geride Bırakabilir, Ancak Bir Şartla!"

Santiment konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bitcoin fiyatı Ekim ayı ortaları ile Kasım ayı ortaları arasında 60.000 doların üstünde seyretmesiyle birlikte birçok kripto para için Binance’ın fonlama oranları oldukça pozitif bölgede bulunuyordu. Bu da yatırımcıların aşırı kendilerine güvenmelerini ve fiyatın da aşırı düzeltilmiş olduğunu gösteriyor. Şimdi ise her şey çok daha nötr gözüküyor.”

Bu yazının yazıldığı anlarda toplam kripto para piyasası 2.4 trilyon dolar seviyelerindeyken BTC’nin dominans oranı ise %43.6 civarında bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar