10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Fiyatı 56.000 Doların Altına Geriledi! Boğa ve Ayı Senaryoları Neler?

Önemli Gelişmeler

Günün başında ufak bir yükseliş yaşayan Bitcoin fiyatı, bunun ardından düşüş trendine devam etti. Bu yazının yazıldığı anlarda 56.792 dolardan işlem gören dünyanın en büyük kripto parası, son 24 saatte %4’ün üzerinde değer kaybetti.

blank

Bitcoin Fiyatı Kısa Bir Rallinin Ardından 56.500 Dolara Geriledi

Bitcoin fiyatı son 45 günde %50’den fazla değer kazanarak yeni bir ATH oluşturmuştu. Analiste göre 55.000 dolar civarında bir yatay hareket periyodunun ardından ayın sonunda 60.000 dolara doğru bir çıkış yaşanabilir. Bazı analistler ise 55.000 dolar civarında kritik bir destek noktası bulunduğunu düşünüyor.

blank

Santiment, attığı Tweet’inde piyasa ile ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde %55 değer kaybetti ve yeniden 56.000 doların altına düşmenin eşiğine geldi. Buna rağmen BTC arzı borsalardan çekilmeye devam ediyor ve bir satış dalgası riskini azaltıyor. Bununla birlikte USDT fiyatı da borsalar üzerinde yüksek görünüyor ve yüksek alım gücüne işaret ediyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BTC alıcıları geçtiğimiz haftanın sonunda oldukça aktif çalışmış fakat kripto paranın yükselişi 60.000 dolar civarındaki direnç noktasında durdurulmuştu. Analiste göre kripto para yatay hareket sergilemeye devam ediyor ve 53.000 dolar civarında kayıplara karşı bir savunma yaşanabilir.

Analiste göre gün içi grafik işaretleri nötr seyrediyor ve bu yüzden mevcut momentum kaybı, Asya piyasalarında da devam edebilir. Analiste göre yukarı yönlü hareket yaşanabilmesi için alıcıların, en yakın destek noktası olan 55.000 dolar civarında savunma yapması ve kısa vadeli düşüş trendinin üstüne çıkması gerekiyor.

Analiste göre RSI değeri günlük grafikte aşırı satış bölgesine yaklaşıyor ve bu durum, fiyat toparlanmasının Eylül ayı sonunda gerçekleşen harekete benzer bir şekilde yaşanabileceğini gösteriyor. Ancak analiste göre, daha önce yaklaşık olarak 69.000 dolardaki rekor seviyesinin sürdürülememesi, bir endişe kaynağı olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının Düşmesiyle Birlikte Balinalar 180 Milyon Dolarlık BTC Satın Alımı Yaptı!

Santiment konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bitcoin fiyatı Ekim ayı ortaları ile Kasım ayı ortaları arasında 60.000 doların üstünde seyretmesiyle birlikte birçok kripto para için Binance’ın fonlama oranları oldukça pozitif bölgede bulunuyordu. Bu da yatırımcıların aşırı kendilerine güvenmelerini ve fiyatın da aşırı düzeltilmiş olduğunu gösteriyor. Şimdi ise her şey çok daha nötr gözüküyor.”

Bu yazının yazıldığı anlarda toplam kripto para piyasası 2.4 trilyon dolar seviyelerindeyken BTC’nin dominans oranı ise %43.6 civarında bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend