8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 57.000 Dolara Ulaştı: Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı, son 5 ayın en yüksek seviyesi olan 57.000 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, gün içinde 57.000 Dolar seviyesine kadar yükseldi.
  • Bu, lider kripto para BTC için son 5 ayın en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.
  • Bitcoin, Nisan ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesinden %15 oranında daha düşük bir seviyede seyrediyor.

Bitcoin fiyatı, bugün 57.000 Dolar seviyesini gördü. Kripto para şu dakikalarda 56.600 Dolar seviyesine geriledi. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %15 oranında daha geride seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Makro piyasadaki hareketlerden ve ABD Dolarından ayrışan Bitcoin, bir kez daha yatırımcıların istediği “altın alternatifi” konumunu kazanmış gibi görünüyor. Küresel ölçekteki yatırımcılar “Uptober” olarak adlandırdığı kazançlı Ekim ayı henüz ikinci haftasında…

Altcoinler, Bitcoin Fiyatının Gerisinde Kalıyor

Bitcoin tüccarları için yeni hafta oldukça olumlu başladı. BTC, geçen hafta da son 4 ayın en yüksek seviyesini görmüştü.

Lider kripto para Bitcoin, geçen hafta bir ara 51.000 Dolara gerilemesinin dışında aslında sakin bir hafta sonu geçirdi ve yeni haftaya da pozitif bir başlangıç yaptı.

Bunun birlikte altcoinler ise Bitcoin’e nazaran daha düşük bir performans gösteriyor. Bu durum, içinde olduğumuz mevcut fiyat artışı sürecinin “Bitcoin Sezonu” olarak nitelendirilmesine yol açıyor.

Ethereum, Bitcoin’e Karşı Güç Kaybediyor

Bu durum, özellikle de piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para ve en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) fiyatı üzerinden takip edilebilir. Ethereum, şu anda Ağustos ayının başından bu yana BTC’ye karşı en düşük seviyesinde seyrediyor.

Pek çok analistin de altını çizdiği gibi bir süredir, “Bitcoin konsolide olurken; ETH/BTC ölçümlerinde ise ETH aleyhine düşüş” yaşanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar