1 Temmuz 2022, Cuma
22.7 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı 59.000 Dolara Kadar Düşse de Sorun Yok!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatındaki düzeltme hâlâ devam ediyor. Ancak analistler, BTC’nin daha düşebileceğini; yine de endişelenecek bir durum olmadığını belirtiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %2’nin üzerinde düştü ve mevcut 63.600 Dolar seviyesine geriledi.
  • Ancak bazı analistler, bu düşüşün “uzun vadede sağlıklı” olabileceğini söylüyor.

Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düşmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı, şu dakikalarda 63.600 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Sağlıklı”

Popüler birkaç analist, BTC’deki düşüşün hem beklenmedik bir şey olmadığını hem de uzun vadede sağlıklı olduğunu düşünüyor. Twitter’daki analizleri ile dikkat çeken Galaxy isimli bir yatırımcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “59.000 – 61.000 bandına düşüş ve ardından bir miktar konsolidasyon, bence boğa koşusunu sürdürmenin en iyi yolu olacak.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Galaxy, ayrıca, “Bu, hem BTC hem de alternatifleri için son derece sağlıklı olur. Her iki şekilde de hazırlıklı olun.” diye ekledi.

Öte yandan fonlama oranları ise Binance ve Bybit hariç diğer borsalarda yüksek kalmaya devam ediyor. Şu dakikalarda BTC/USD, son bir saatteki 1.000 Dolarlık düşüşünün ardından 63.600 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Altcoinlerde Kayıp Daha Yüksek

En büyük altcoin ve ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise son 24 saatteki %2’lik kaybıyla Bitcoin ile yaklaşık aynı performansı gösteriyor. ETH şu dakikalarda 4.590 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para dan bazıları ise (Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) gibi) son 24 saatte %6’nın üzerinde değer kaybı yaşadı ve bu anlamda BTC’den daha sert bir darbe aldı.

Kripto para fiyatlarındaki düşüş, kripto para piyasasının hafta başında ulaştığı 3 trilyon Dolarlık toplam değerini de tekrar 2.8 trilyon Dolar seviyesine düşürdü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar