28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolara Çıktıktan Sonra Altcoinler Kâr Etmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in (BTC) elde ettiği son kazançlar, en üst sıradaki kripto paranın değerlemesinin Güney Kore’nin para birimi won’un ötesine geçmesine yardımcı olurken iyimser tavır, kripto para sektöründe yaygınlaşmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, Bitcoin fiyatının erken saatlerde bir satış dalgası yaşadığını ve boğaların fiyatı kısa bir süre için 60.000 doların üzerine çıkarmak amacıyla geri dönmeden önce fiyatı 54.948 dolara düşürdüğünü ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin fiyat hareketinden bağımsız olarak kurumsal yatırımcılar sürekli olarak BTC’ye olan ilgilerini dile getirmeye devam etti. Bugün MicroStrategy, ortalama 57.146 dolar fiyatla 262 BTC daha satın aldığını ve şirketin toplam hisselerini 91.326 BTC’ye çıkardığını açıkladı.

ExoAlpha’nın Baş Yatırım Sorumlusu David Lifchitz, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatın göstereceği performans doğrultusunda Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmaya hazır olup olmadığının veya bir geri çekilmenin yaşanma ihtimalinin ne olduğunun netleşeceğinden bahsetti.

Lifchitz, BTC’nin fiyatının cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece birkaç baz puan düşmesinin ardından muhtemelen 45.000 dolardan 60.000 dolara doğru elde edilen kazancı paraya dönüştürenler nedeniyle hafifçe düştüğüne dikkat çekti.

Lifchitz tarafından belirlenen Bitcoin boğa göstergeleri arasında 45.000 dolar civarındaki dipten alım gerçekleştiren kurumların ilgisi ve Başkan Biden tarafından geçirilen ve “doğrudan kripto satın alımı tavsiyesi” olarak algılanan teşvik paketi yer aldı.

Lifchitz, Bitcoin fiyatının uzun vadeli bir yükseliş trendinde olmasına rağmen kısa vadede daha aşağı yönlü bir görünüm için bazı nedenler olduğunu kabul etti ve dikkate alınması gereken faktörün, bazı yatırımcıların 2020 mali yılında elde edilen kârlar üzerinden vergi ödemek için nakit elde etmenin bir yolu olarak bazı varlıklarını satmalarına neden olabilecek yaklaşan ABD vergi sezonu olduğu kaydedildi.

Lifchitz’in tanımladığı bir diğer kısa vadeli düşüş faktörü ise herhangi bir önlemle gerilen ve kısa vadede biraz kâr getirebilecek geleneksel varlıkların satışından kaynaklanabilecek olası yayılma etkisi oldu.

Lifchitz genel olarak yukarıda açıklandığı gibi bir geri çekilme zemininin tutması durumunda yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinin potansiyel bir kırılmadan önce kısa vadede bir yana doğru sağlamlaşma görmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  DeFi Sigorta Şirketi Nexus Mutual, 2.7 Milyon Dolar Fon Topladı

Yatırımcılar eşsiz tokenlere yöneliyor

Eşsiz tokenler, 11 Martt’ta gerçekleştirilen NFT müzayedesinde Beeple’ın 69.3 milyon dolardan fazla bir ücrete satılan eserinin rekor kırmasının ardından kripto para biimi alanında baskın hale gelen bir konu olmaya devam ediyor.

Chiliz (CHZ), 24 saatlik ticaret hacminde 5.55 milyar dolarlık blok zinciri tabanlı hayran etkileşim platformunu %82 arttırarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.59 dolara yükselttiği için günün çıkış yapan yıldızı oldu.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen VORTECS verileri, son fiyat artışından önce 10 Mart’ta CHZ için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Özel VORTECS skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS skoru 8 Mart’ta görülen 49’luk en düşük seviyeden 10 Mart’ta 84’e yükseldi ve kabaca 24 saat içinde görülen %175’lik ralli ile sonraki iki gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

En iyi merkezi olmayan borsalar ve DeFi platformları, Ethereum’daki yüksek işlem maliyetlerinden kurtulmak için çapraz bağlı zincirler ve katman 2 çözümleri gibi seçenekleri keşfederken 2021’in ilk iki ayında önemli kazanımların ardından merkezi olmayan finans projeleri bir sağlamlaşma aşamasına girdi.

Polygon (MATIC) ve SKALE (SKL), 9 Mart’ta Coinbase’de listelendikten sonra her iki token de %100’e yakın bir ralli gördü ve bu hafta altcoinler, benzerlerinden daha iyi performans gösteren iki Ethereum alternatifi oldu.

Genel olarak kripto para piyasası hafta sonu başladığında bir miktar baskı altına girdi. Geri çekilme, büyük olasılıkla bir trend değişikliğinin bir işareti olmaktan ziyade Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir yerden reddedilmesinin sonucu oldu ancak yine de büyük kripto para birimlerinin çoğu %2 ile %10 oranlarında düşüşler kaydetti.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.71 trilyon dolar olarak belirlenirken Bitcoin’in hakimiyet oranı %62 olarak kaydedildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar