8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 10 Gün Sonra İlk Kez 60.000 Doların Altına Geriledi: BTC’nin Geleceği Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, 10 günlük bir aranın ardından tekrar 60.000 Doların altına düştü. ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin onaylanması ile birlikte başlatan Bitcoin fiyat yükselişi sona ermiş görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, 17 Ekim tarihinden bu yana ilk kez 60.000 Doların altına geriledi.
  • BTC, ABD’deki ilk ETF onayından sonra 67.276 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Bitcoin fiyatı, 17 Ekim tarihinden bu yana ilk kez 60.000 Doların altına geriledi. BTC, şu dakikalarda yaklaşık 59.000 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin onaylanmasının ardından hızlı bir fiyat rallisi yaşamaya başlamış ve bu süreçte 67.276 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak bugünün fiyat düşüşüne bakılırsa, SEC’in ETF onayı ile başlayan ani “balayı etkisi” sona erdi. Bitcoin, sadece son 24 saat içinde %6.6 oranında geriledi.

Bitcoin Fiyatındaki Yolculuk

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu ayın başlarında ilk kez bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onayladı.

14 Ekim Perşembe günü, SEC’in ProShares Bitcoin ETF’sinin ticarete başlamasına izin vereceğine dair haberler gelmeye başladı. Bu söylenti, Bitcoin’in sadece bir saat için %4’lük bir fiyat artışı yaşamasına katkı sağladı.

Proshares Bitcoin Strategy ETF’sinin onaylanması ve işlem görmeye başlaması; ardından da SEC’in Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’sini de onaylaması ile birlikte lider kripto para Bitcoin önemli bir fiyat ivmesi kazandı ve 67.000 Doların üzerine tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak?

Bitcoin kullanıcıları uzun zamandır Amerika Birleşik Devletlerinde bir Bitcoin ETF onayını bekliyordu.

Bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si, kullanıcılara direkt olarak Bitcoin tarafından desteklenen hisseler sunmaz. Bunun yerine kullanıcılar, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı hisselere yatırım yapabilirler.

İlgili Haber:  Kurumsal İlgi Arttıkça Bitcoin 19.000 Doları Test Ediyor

Bu nedenle de vadeli işlem ETF’leri, günlük perakende yatırımcılardan çok finansal araçlarla daha haşır neşir olan kurumsal yatırımcıları ve profesyonel tüccarları hedefler. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin Bitcoin için herhangi bir “ana akım benimsenme” sağlayacağını söylemek için henüz çok erken olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar