9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Fiyatı 10 Gün Sonra İlk Kez 60.000 Doların Altına Geriledi: BTC’nin Geleceği Ne Olacak?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı, 10 günlük bir aranın ardından tekrar 60.000 Doların altına düştü. ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin onaylanması ile birlikte başlatan Bitcoin fiyat yükselişi sona ermiş görünüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, 17 Ekim tarihinden bu yana ilk kez 60.000 Doların altına geriledi.
  • BTC, ABD’deki ilk ETF onayından sonra 67.276 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Bitcoin fiyatı, 17 Ekim tarihinden bu yana ilk kez 60.000 Doların altına geriledi. BTC, şu dakikalarda yaklaşık 59.000 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

blank

Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin onaylanmasının ardından hızlı bir fiyat rallisi yaşamaya başlamış ve bu süreçte 67.276 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak bugünün fiyat düşüşüne bakılırsa, SEC’in ETF onayı ile başlayan ani “balayı etkisi” sona erdi. Bitcoin, sadece son 24 saat içinde %6.6 oranında geriledi.

Bitcoin Fiyatındaki Yolculuk

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu ayın başlarında ilk kez bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onayladı.

14 Ekim Perşembe günü, SEC’in ProShares Bitcoin ETF’sinin ticarete başlamasına izin vereceğine dair haberler gelmeye başladı. Bu söylenti, Bitcoin’in sadece bir saat için %4’lük bir fiyat artışı yaşamasına katkı sağladı.

Proshares Bitcoin Strategy ETF’sinin onaylanması ve işlem görmeye başlaması; ardından da SEC’in Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’sini de onaylaması ile birlikte lider kripto para Bitcoin önemli bir fiyat ivmesi kazandı ve 67.000 Doların üzerine tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak?

Bitcoin kullanıcıları uzun zamandır Amerika Birleşik Devletlerinde bir Bitcoin ETF onayını bekliyordu.

Bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si, kullanıcılara direkt olarak Bitcoin tarafından desteklenen hisseler sunmaz. Bunun yerine kullanıcılar, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı hisselere yatırım yapabilirler.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Coinbase Priminin Negatife Dönmesi BTC Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu nedenle de vadeli işlem ETF’leri, günlük perakende yatırımcılardan çok finansal araçlarla daha haşır neşir olan kurumsal yatırımcıları ve profesyonel tüccarları hedefler. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin Bitcoin için herhangi bir “ana akım benimsenme” sağlayacağını söylemek için henüz çok erken olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend