5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 60.000 Doların Üzerinde Seyrediyor: Tüm Zamanların En Yüksek Haftalık Kapanışı Gelebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, haftanın son gününde 60.000 Doların üzerinde seyrediyor. Lider kripto para, tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirebilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, bugün 60.000 Doların üzerinde seyrediyor.
  • Lider kripto para, tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirebilir.

Bitcoin (BTC), rekor bir haftalık kapanış seviyesine çok yakın. Lider kripto para, bugün 60.000 Dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 60.000 Doların Üzerinde

TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin hafta sonu boyunca 60.000 Doların üzerinde kaldığını gösteriyor; bu, kripto para için oldukça önemli bir başarı olarak yorumlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu hafta kapanışı, potansiyel olarak şimdiye kadarki en yüksek haftalık kapanış olarak kaydedilebilir. Bitcoin, daha öncesinde sadece bir kez 60.000 Dolar seviyesinin üzerinde haftayı tamamladı.

Analistler, haftanın kapanmasına saatler kala Bitcoin’in potansiyel olarak çok daha önemli dönüm noktalarına hazırlandığını öngörüyor.

Ünlü yatırımcı Pentoshi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yöneldiğini ve haftalık kapanışının da mevcut fiyatını daha da “güçlendirdiğini” vurguladı.

“Söylentiyi Al, Haberi Sat”

Öte yandan sadece bu hafta kapanışı değil; yeni haftanın başlangıcı da heyecan verici BTC fiyat hareketleri yaratabilir.

Pazartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk onaylanmış Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) lansmanını gerçekleştirecek ve geleneksel borsalarda işlem görmeye başlayacak.

Ancak Bitcoin fiyatının birkaç haftadır devam eden yukarı yönlü hareketi de göz önüne alındığında; SEC’in Bitcoin ETF onayına yönelik beklentilerin bir “söylentiyi al, haberi sat” olayına dönüşebileceği endişeleri de devam ediyor. Bu anlamda, Bitcoin ETF onayının BTC fiyatı üzerindeki etkisi halihazırda gerçekleşmiş olabilir.

Tüm bu kafa karışıklıkları, yeni haftanın başlangıcı ile cevap bulacak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar