27 Mayıs 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 63.000 Dolara Kadar Düştü: Evergrande Etkisi mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Çinli emlak devi Evergrande’nin vadesi geçmiş kredi ödemelerinde temerrüde düştüğüne dair haberler, Bitcoin fiyatındaki son kayba neden olmuş olabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çinli emlak devi Evergrande’nin vadesi geçmiş kredi ödemelerinde temerrüde düştüğüne dair haberler, Bitcoin fiyatındaki son kayba neden olmuş olabilir.
  • Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz 24 saat içinde 62.800 Dolara kadar geriledi.

Evergrande Group, Çin’in en büyük ikinci emlak firmasıdır. Şirketin yaklaşık 300 milyar Dolar değerinde borcu bulunuyor. Evergrande’nin muhtemel bir çöküşünün daha geniş bir ekonomik krize yol açabileceğine dair korkular tüm ekonomi ve finans çevrelerinde dile getiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Evergrande ve Bitcoin Fiyatı

Geçtiğimiz gün, Evergrande ödemesinin yapılmasından iki dakika sonra, Deutsche Markt Screening Agentur (DMSA) bir duyuru yayınladı ve Evergrande aleyhine iflas davası hazırlandığını belirtti.

Bu duyurudan sadece İki saat sonra da Bitcoin fiyatı oldukça hızlı bir düşüş yaşamaya başladı. BTC, saatler içinde 62.800 Dolara kadar geriledi.

DMSA’nın duyurusundan yaklaşık 45 dakika sonra ise medya kuruluşu Morning Brew, Evergrande’nin Çarşamba günü saat 16.00’da ödenmesi gereken borcunun ödemesini “kaçırdığını” bildirdi. Bu haber, piyasalardaki endişeleri daha da artırdı.

Lider kripto para Bitcoin, saatler süren düşüşün ardından ise birkaç saat boyunca 64.500 Dolar seviyesinde istikrarlı kalmayı başardı. BTC, şu dakikalarda 65.200 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin’deki Düşüşe Dair Diğer Görüşler

Avustralya kripto varlık yatırım platformu Zerocap’ın kıdemli analisti William Fong konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Evergrande, uluslararası USD tahvil piyasasındaki offshore borç yükümlülüklerinin hiçbirinde resmi olarak temerrüde düşmedi.” ifadelerini kullandı.

Fong, Evergrande için bir kurtarma paketinin yakın zamanda gelmeyeceğini düşünüyor. Fong, konuya dair “Bu, tüm emlak sektörü genelinde potansiyel bir bulaşma riski yarattı ve sektöre bağlı finansal kurumlara ve diğer sektörlere doğru genişledi.” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum’da Yaşanan Çöküşle Birlikte Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 1.5 Trilyon Doların Altına Düştü

Bazı analistler ise Bitcoin fiyatının bir borsa erimesinden ve Tether’in rezervlerinin yaklaşık yarısının (30 milyar Dolar) ticari senetler tarafından desteklenmesi nedeniyle oluşan korkuların bir sonucu olarak düştüğünü düşünüyor. Tether, Evergrande’ye ait herhangi bir ticari senete sahip olduğu iddialarını ise reddediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar