5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı 64.000 Doların Üstüne Çıkmalı, Yoksa…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

67.000 dolarlık rekor seviyeye dokunmasının ardından %7’nin üzerinde değer kaybeden Bitcoin, yaşadığı düzeltmesine bir haftadır devam ediyor. Buna rağmen dünyanın en büyük kripto parası analiste göre, güçlü bir destek noktasını test etmesinin ardından kademeli bir toparlanma sürecinin içerisinde bulunuyor. Bu aşamadan sonra BTC’nin yeni zirvesine daha çok odaklanılabilir. Analiste göre, Bitcoin fiyatı bir önceki yükseliş hareketinin zirvesi olan 63.733 doların üstüne tutunabilirse Kasım ayında daha yüksek seviyeler yaşanabilir. Analist Saif Naqvi, BTC fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Ancak analist, BTC’nin 64.000 dolara doğru yükselişinde yaşanabilecek bir düşüş durumunda daha derin bir düzeltme olabileceği konusunda da uyarıyor.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı, son 24 saatteki %4’lük yükselişi ile beraber 61.000 dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Günlük Grafiği

blank

Analist, Fibonacci Düzeltmesini ve Pitchfork araçlarını birlikte kullanarak BTC’nin günlük grafiğindeki potansiyel destek noktalarını belirledi. Analiste göre Bitcoin, %23.6’lık Fibonacci seviyesi ve Pitchfork’un orta hattına yakın seyrediyor ve bu bölge güçlü bir savunma hattı niteliği taşıyor.

Analiste göre 61.000 doların üstünde bir kapanış ile beraber BTC fiyatı 25 Ekim zirvesi olan 63.733 doları zorlayabilir. Analist, 64.000 doların üstüne bir atak durumunda BTC için düzeltme aşamasının sona erebileceğini düşünüyor ancak 64.000 doların üstünde bir kapanış yaşanamaması durumunda ise yine bir düzeltme gözlenebilir.

Analiste göre ayıların %23.6 Fibonacci seviyesini aşması durumunda, Pitchfork’un alt çizgisinin de bulunduğu 56.000 dolara doğru bir düşüş beklenebilir. Analist, bu tür bir gelişme durumunda BTC fiyatının %38.2’lik Fibonacci seviyesine doğru bile bir gerileme yaşayabileceğini düşünüyor.

Sonuç

Analiste göre 61.000 doların üstünde gerçekleşecek bir kapanış, Bitcoin’in toparlanma sürecinin ilk adımı olarak kabul edilebilir ve buradan da boğalar, BTC’nin bir sonraki boğa koşusu için 64.000 doların üstünde bir kapanışı takip edebilir. Analist, BTC fiyatının 64.000 doların üstünde bir kapanış yapmaya gücünün yetmemesi durumunda ise bir sonraki düzeltme aşamasının sert olabileceği konusunda uyarıyor. Naqvi, böyle bir senaryoda, 56.000 dolar bölgesinin tekrardan konuşulmaya başlanabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Kasım

BTC fiyatı dün akşam saatlerinde ani bir düzeltme yaşamış ve 58.000 doların altına gerilemek zorunda kalmıştı. Düşüşün nedeni için bazı Twitter kullanıcıları BTC piyasasındaki likidite düşüklüğünü işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar