18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Analist: “Bitcoin Fiyatı 64.000 Doların Üstüne Çıkmalı, Yoksa…”

Önemli Gelişmeler

67.000 dolarlık rekor seviyeye dokunmasının ardından %7’nin üzerinde değer kaybeden Bitcoin, yaşadığı düzeltmesine bir haftadır devam ediyor. Buna rağmen dünyanın en büyük kripto parası analiste göre, güçlü bir destek noktasını test etmesinin ardından kademeli bir toparlanma sürecinin içerisinde bulunuyor. Bu aşamadan sonra BTC’nin yeni zirvesine daha çok odaklanılabilir. Analiste göre, Bitcoin fiyatı bir önceki yükseliş hareketinin zirvesi olan 63.733 doların üstüne tutunabilirse Kasım ayında daha yüksek seviyeler yaşanabilir. Analist Saif Naqvi, BTC fiyatını değerlendirdi.

blank

Ancak analist, BTC’nin 64.000 dolara doğru yükselişinde yaşanabilecek bir düşüş durumunda daha derin bir düzeltme olabileceği konusunda da uyarıyor.

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı, son 24 saatteki %4’lük yükselişi ile beraber 61.000 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Günlük Grafiği

BTCUSD 2021 10 28 17 18 30

Analist, Fibonacci Düzeltmesini ve Pitchfork araçlarını birlikte kullanarak BTC’nin günlük grafiğindeki potansiyel destek noktalarını belirledi. Analiste göre Bitcoin, %23.6’lık Fibonacci seviyesi ve Pitchfork’un orta hattına yakın seyrediyor ve bu bölge güçlü bir savunma hattı niteliği taşıyor.

Analiste göre 61.000 doların üstünde bir kapanış ile beraber BTC fiyatı 25 Ekim zirvesi olan 63.733 doları zorlayabilir. Analist, 64.000 doların üstüne bir atak durumunda BTC için düzeltme aşamasının sona erebileceğini düşünüyor ancak 64.000 doların üstünde bir kapanış yaşanamaması durumunda ise yine bir düzeltme gözlenebilir.

Analiste göre ayıların %23.6 Fibonacci seviyesini aşması durumunda, Pitchfork’un alt çizgisinin de bulunduğu 56.000 dolara doğru bir düşüş beklenebilir. Analist, bu tür bir gelişme durumunda BTC fiyatının %38.2’lik Fibonacci seviyesine doğru bile bir gerileme yaşayabileceğini düşünüyor.

Sonuç

Analiste göre 61.000 doların üstünde gerçekleşecek bir kapanış, Bitcoin’in toparlanma sürecinin ilk adımı olarak kabul edilebilir ve buradan da boğalar, BTC’nin bir sonraki boğa koşusu için 64.000 doların üstünde bir kapanışı takip edebilir. Analist, BTC fiyatının 64.000 doların üstünde bir kapanış yapmaya gücünün yetmemesi durumunda ise bir sonraki düzeltme aşamasının sert olabileceği konusunda uyarıyor. Naqvi, böyle bir senaryoda, 56.000 dolar bölgesinin tekrardan konuşulmaya başlanabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının Yönü Aşağı mı Yukarı mı? Uzman Analist Değerlendirdi

BTC fiyatı dün akşam saatlerinde ani bir düzeltme yaşamış ve 58.000 doların altına gerilemek zorunda kalmıştı. Düşüşün nedeni için bazı Twitter kullanıcıları BTC piyasasındaki likidite düşüklüğünü işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend