9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Fiyatı 64.300 Dolar Seviyesinde İşlem Görüyor: BTC Artık SEC Kararlarından Etkilenmiyor mu?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’in üzerinde arttı ve şu dakikalarda 64.300 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’in üzerinde arttı ve şu dakikalarda 64.300 Dolar seviyesinde işlem görüyor.
  • Öte yandan Bitcoin (BTC) artık SEC’in özellikle de Bitcoin ETF kararları ile daha az ilgileniyor gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’in üzerinde arttı ve şu dakikalarda 64.300 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Geçtiğimiz gün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini açıklamış ve BTC yatırımcılarını endişelendirmişti. Ancak görünen o ki BTC, bu haberden çok da etkilenmedi.

blank

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Bitcoin (BTC) artık SEC’in özellikle de Bitcoin ETF kararları ile daha az ilgileniyor gibi görünüyor. BTC’nin bu özelliği, lider kripto paranın fiyatının son 24 saatte güçlü kalmasını sağladı. spot borsada işlem gören fona (ETF) izin vermeyi reddeden ABD düzenleyicilerine çok az ilgi gösterdiğinden, 13 Kasım’da kayıpları azaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün SEC, varlık yöneticisi VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini açıkladı. Haberin duyulmasının ardından Bitcoin fiyatında kısa bir düşüş yaşansa da; kripto para ilerleyen saatlerde çok daha güçlü kalmayı başardı; hatta son 24 saatte %1’in üzerinde kazanç elde etti.

“Bitcoin, SEC’in Olumsuz Kararlarına Alışmış Olabilir”

Varlık yöneticisi Roundhill Investments’ın pazarlama başkan yardımcısı Matias Dorta konu ile ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada, SEC’in 8 yıldır aynı politikasını sürdürmesine dikkat çekti. Dorta, “SEC ilk olarak 2013’te bir Bitcoin ETF’sini reddetti. SEC’in bu kararı, yatırımcıları %12700’lük bir kazançtan alıkoydu.” ifadelerini kullandı.

Belki de SEC’in 2013’ten bu yana benzer bir politika yürütmesi, artık lider kripto parayı bu kararlara karşı “bağışık” hale getirmiş olabilir. SEC, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı 3 farklı ETF başvurusunu onaylamış olsa da; direkt olarak Bitcoin spot fiyatına bağlı ETF’leri reddetmeye devam ediyor.

İlgili Haber:  Wall Street Ani Bir Hisse Senedi Satışıyla Sarsılırken Kripto Piyasaları İstikrarlı Görünüyor

Tüm bunlar olurken lider kripto para haftayı 65.000 Dolar seviyesine olabildiğince yakın bir noktada tamamlamak için uğraş veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend