7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 64.300 Dolar Seviyesinde İşlem Görüyor: BTC Artık SEC Kararlarından Etkilenmiyor mu?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’in üzerinde arttı ve şu dakikalarda 64.300 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’in üzerinde arttı ve şu dakikalarda 64.300 Dolar seviyesinde işlem görüyor.
  • Öte yandan Bitcoin (BTC) artık SEC’in özellikle de Bitcoin ETF kararları ile daha az ilgileniyor gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’in üzerinde arttı ve şu dakikalarda 64.300 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Geçtiğimiz gün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini açıklamış ve BTC yatırımcılarını endişelendirmişti. Ancak görünen o ki BTC, bu haberden çok da etkilenmedi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Bitcoin (BTC) artık SEC’in özellikle de Bitcoin ETF kararları ile daha az ilgileniyor gibi görünüyor. BTC’nin bu özelliği, lider kripto paranın fiyatının son 24 saatte güçlü kalmasını sağladı. spot borsada işlem gören fona (ETF) izin vermeyi reddeden ABD düzenleyicilerine çok az ilgi gösterdiğinden, 13 Kasım’da kayıpları azaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz gün SEC, varlık yöneticisi VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini açıkladı. Haberin duyulmasının ardından Bitcoin fiyatında kısa bir düşüş yaşansa da; kripto para ilerleyen saatlerde çok daha güçlü kalmayı başardı; hatta son 24 saatte %1’in üzerinde kazanç elde etti.

“Bitcoin, SEC’in Olumsuz Kararlarına Alışmış Olabilir”

Varlık yöneticisi Roundhill Investments’ın pazarlama başkan yardımcısı Matias Dorta konu ile ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada, SEC’in 8 yıldır aynı politikasını sürdürmesine dikkat çekti. Dorta, “SEC ilk olarak 2013’te bir Bitcoin ETF’sini reddetti. SEC’in bu kararı, yatırımcıları %12700’lük bir kazançtan alıkoydu.” ifadelerini kullandı.

Belki de SEC’in 2013’ten bu yana benzer bir politika yürütmesi, artık lider kripto parayı bu kararlara karşı “bağışık” hale getirmiş olabilir. SEC, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı 3 farklı ETF başvurusunu onaylamış olsa da; direkt olarak Bitcoin spot fiyatına bağlı ETF’leri reddetmeye devam ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilik Geliri, Bu Yılki En Yüksek Seviyesine Ulaşarak Günde 20 Milyon Doları Aştı

Tüm bunlar olurken lider kripto para haftayı 65.000 Dolar seviyesine olabildiğince yakın bir noktada tamamlamak için uğraş veriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar