9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Tarihi An! Bitcoin Fiyatı 66.000 Doların Üstüne Çıkarak Yeni Bir Rekor Kırdı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para sektörü için tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin yine kendisinden bekleneni yaptı ve son derece önemli bir rekor kırarak kripto para borsalarında 66.000 doların üstüne çıkmayı başardı. BTC için bir önceki rekor yaklaşık olarak 64.850 dolar civarındaydı.

Binance indirim kodu

Peki bu durum dünyanın en eski kripto parası ve mevcut piyasa döngüsü için ne anlam ifade ediyor?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı 66.000 Doların Üstüne Çıkarak Kendisine Ait Tüm Zamanların En Yüksek Fiyat Rekorunu Kırdı

Dünyanın bir numaralı kripto parası Bitcoin, bugün erken saatlerde piyasa değeri olarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından bir dönüm noktasını aşmayı daha başardı. BTC fiyatı en son Nisan ayında 64.850 dolar ile zirvesine ulaşmıştı. Daha sonra yaşanan büyük kripto para çöküşünün ardından ise 29.000 dolara kadar gerileyen BTC, üzerindeki ölü toprağını attı ve 29.000 dolardan mevcut seviye olan 66.000 dolara olan büyük rallisini başlattı. Bu yazının yazıldığı anlarda, Binance kripto para borsası verilerine göre Bitcoin’in sahip olduğu tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru 66.342 dolar olarak gözüküyor. BTC’nin bu başarısı, zaten sınırında olduğu 64.000 dolardan sonra 24 saat içerisinde yaklaşık olarak %5 değer kazanmasının ardından geldi.

Çeşitli analistler BTC fiyatının yılsonuna gelinmeden 100.000 dolar civarına fırlayacağını düşünüyor. Bununla birlikte, bazı analistler, BTC fiyatının 29.000 dolara gerilemesinin ardından 15.000 dolar seviyelerinin artık konuşulmaya başlaması gerektiğini düşünüyordu.

BTC’nin son rallisi ise, ABD’de tarihte ilk kez bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin hayata geçmesinin ardından yaşandı. ABD’li denetleyici kurum olan SEC, ProShares tarafından yapılan vadeli işlemler ETF’sini onaylamıştı. Direkt olarak BTC ETF’lerinin hayata geçmesinin ise henüz çok mümkün olmadığı düşünülüyor. Son gelişmeler ile birlikte böylece BTC’nin mevcut rallisinin bitip bitmediği sorusu da cevaplanmış oldu. Yaz aylarında ve Mayıs ayı sonunda yaşanan durgunluğun BTC’nin soluklanması için olduğu anlaşıldı.

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Şirketi Tesla, Bitcoin Yatırımında 1 Milyar Dolar Kâra Geçti

Bununla birlikte altcoin piyasası ise bu kez BTC’yi takip ediyor gibi görünmüyor. Piyasa değerine göre en büyük 100 altcoinin büyük çoğunluğu ya negatif bölgede bulunuyor ya da grafiklerinde yatay hareketler sergiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar