9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin Fiyatı 69.000 Dolar ile Yeni Bir Rekor Kırdı – Boğa Rallisi Sürecek Mi?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Bitcoin fiyatını destekleyen çok sayıda haber ile birlikte Ekim ayı, boğaların umduğunu verdi. Uzun zamandır beklenen ilk Bitcoin ETF’sinin New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmesiyle birlikte BTC fiyatı kısa bir süre önce yükseliş yaşadı ve yeni rekorlar kırdı. Analist Mike Ermolaev, BTC fiyatını değerlendirdi…

blank

Çarşamba günü tarihte ilk kez 69.044 dolara fırlayan BTC, bunun ardından bu yazının yazıldığı anlardaki 65.000 dolar seviyesine geri çekildi. Bundan bir gün önce kadar ise Bitcoin fiyatı, Ekim ayı rekoru olan 67.000 doları aşarak 68.600 dolara kadar tırmanmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, hisse senedi borsasındaki son gelişmeler, bazı piyasa oyuncularının BTC fiyatının tehlikede olabileceğine dair yorumlarda bulunmasına yol açtı. Bitcoin’in son düşüşünden önce, Çinli emlak devi Evergrande’in vadesi geçmiş ödemelerinden dolayı temerrüde düşüp düşmediğine dair çelişkili haberler vardı. Bu da, kripto para piyasasına da sıçrayabilecek genel bir finans krizi hakkında bazı korkulara neden oldu. Ancak unutmamak gerekiyor ki, BTC fiyatının rekorlar kırmasından sonra yaşanan düzeltme hareketleri aslında kripto paralarda olağan bir durum olarak nitelendiriliyor.

BTC fiyatının yalnızca bir yıl önce kadar 15.000 dolar olduğu akla getirildiğinde, dünyanın en büyük kripto parasının geçtiği yollar aslına bakılırsa büyük bir başarı olarak adlandırılabilir. Mevcut durumda kripto paralar artık finans dünyasının kıyısında köşesindeki bir konudan çok, ana akım haline geldi.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı son 24 saatteki %5.45’lik yükselişi ile beraber 65.323 dolardan işlem görüyor.

Analist: “Bitcoin’e Ait Teknik Göstergeler Boğa Trendinin Devamına İşaret Ediyor”

Analiste göre on-balance volume (OBV) momentum göstergesine baktığımızda, OBV çizgisinin yükselişe geçtiğini ve ayrıca fiyatın da yükseliş trendi yaşadığını görüyoruz. Bunun gibi bir yakınsama, analiste göre boğa trendinin momentum kazandığına işaret ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 15 Kasım

Ancak hatırlatmak gerekir ki, OBV göstergesi tek başına neler yaşanabileceğine dair net bir gözlem imkanı sunmuyor ve diğer göstergeler ile birlikte gündemdeki haberlerin de takip edilmesi gerekiyor.

Uzun süredir beklenen Bitcoin tabanlı ETF’nin geçtiğimiz ay ProShares tarafından hayata geçirilmesinin ardından kripto para fiyatları Kasım ayına yeşil bölgeden giriş yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend