18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Analist: “Bitcoin Fiyatı 70.000 Dolara Ulaşmadan Önce Biraz Düşüş Yaşayacak!”

Önemli Gelişmeler

Bitcoin ve altcoinler, BTC/USD için destek noktası olarak hareket etmek için Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyeleri civarında bir geri çekilme yaşıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Ünlü kripto para analisti Crypto Ed, Bitcoin fiyatının yükselişini sürdüreceğini; ancak 70.000 Doları hedeflemeden önce biraz düşüş yaşayabileceğini belirtiyor.
  • Analiste göre BTC, 65.000 Dolar fiyatına kadar gerileyebilir.

Ünlü kripto para analisti Crypto Ed, Bitcoin fiyatının yükselişini sürdüreceğini; ancak 70.000 Doları hedeflemeden önce biraz düşüş yaşayabileceğini belirtiyor.

blank

10 Kasım’da yayınladığı bir analizde popüler Twitter hesabı Crypto Ed, BTC’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.500 Doların üzerindeki düşüşün “beklenenden daha derin” olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Fiyatı İçin 65.000 Doları Hedefleyin!

Crypto Ed’in analizine göre BTC, 70.000 Dolar hedefini aşmak için öncelikle sağlam bir destek noktası belirlemek zorunda. Analiz, BTC fiyatının bu süreçte 65.000 Dolara kadar düşebileceğini öngörüyor.

Analist, böyle bir düşüş yaşandığında Bitcoin’in Nisan ayında kaydettiği 64.000 Doların üzerindeki seviyesini “yeni destek noktası” olarak belirleyeceğini düşünüyor. Crypto Ed’e göre, bu destek noktası Bitcoin’in 70.000 Dolara ulaşması için oldukça güçlü bir temel olacak.

Altcoinler de Benzer Bir Düzeltme Yaşayacak

Bu arada altcoinler de Bitcoin ile benzer bir geri çekilme yaşıyor. Örneğin piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) da tıpkı BTC gibi tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından bugün %1.3 oranında geri çekildi.

Hatta piyasa değerine göre ilk 10 kripto paradan hiçbiri, son 24 saatte “pozitif” bir performans gösteremedi.

Kripto para piyasasındaki bu düzeltme havası, Salı günü ticaretin açılmasından kısa bir süre sonra ani bir şekilde %12’lik bir satış yaşayan Tesla hisseleri tarafından körüklenmiş gibi görünüyor.

İlgili Haber:  2018'de Alım Yapan Balinalar Ellerindeki Bitcoin'leri Satmaya Başladı

Tesla CEO’su Elon Musk’un 23 milyar Dolar değerindeki %10’luk Tesla hisse satışının, bir Bitcoin satın alımı ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı ise kripto para endüstrisi içinde tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend