27 Mayıs 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı 70.000 Dolara Ulaşmadan Önce Biraz Düşüş Yaşayacak!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve altcoinler, BTC/USD için destek noktası olarak hareket etmek için Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyeleri civarında bir geri çekilme yaşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü kripto para analisti Crypto Ed, Bitcoin fiyatının yükselişini sürdüreceğini; ancak 70.000 Doları hedeflemeden önce biraz düşüş yaşayabileceğini belirtiyor.
  • Analiste göre BTC, 65.000 Dolar fiyatına kadar gerileyebilir.

Ünlü kripto para analisti Crypto Ed, Bitcoin fiyatının yükselişini sürdüreceğini; ancak 70.000 Doları hedeflemeden önce biraz düşüş yaşayabileceğini belirtiyor.

Binance indirim kodu

10 Kasım’da yayınladığı bir analizde popüler Twitter hesabı Crypto Ed, BTC’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.500 Doların üzerindeki düşüşün “beklenenden daha derin” olacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı İçin 65.000 Doları Hedefleyin!

Crypto Ed’in analizine göre BTC, 70.000 Dolar hedefini aşmak için öncelikle sağlam bir destek noktası belirlemek zorunda. Analiz, BTC fiyatının bu süreçte 65.000 Dolara kadar düşebileceğini öngörüyor.

Analist, böyle bir düşüş yaşandığında Bitcoin’in Nisan ayında kaydettiği 64.000 Doların üzerindeki seviyesini “yeni destek noktası” olarak belirleyeceğini düşünüyor. Crypto Ed’e göre, bu destek noktası Bitcoin’in 70.000 Dolara ulaşması için oldukça güçlü bir temel olacak.

Altcoinler de Benzer Bir Düzeltme Yaşayacak

Bu arada altcoinler de Bitcoin ile benzer bir geri çekilme yaşıyor. Örneğin piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) da tıpkı BTC gibi tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından bugün %1.3 oranında geri çekildi.

Hatta piyasa değerine göre ilk 10 kripto paradan hiçbiri, son 24 saatte “pozitif” bir performans gösteremedi.

Kripto para piyasasındaki bu düzeltme havası, Salı günü ticaretin açılmasından kısa bir süre sonra ani bir şekilde %12’lik bir satış yaşayan Tesla hisseleri tarafından körüklenmiş gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Yeni Rekoruna Doğru Olan Rallisi Ne Durumda?

Tesla CEO’su Elon Musk’un 23 milyar Dolar değerindeki %10’luk Tesla hisse satışının, bir Bitcoin satın alımı ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı ise kripto para endüstrisi içinde tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar