12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatındaki Artışa Rağmen Uzun Vadeli Yatırımcılar BTC’lerini Satmamakta Kararlı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lider kripto para Bitcoin, yaşadığı son fiyat artışı ile birlikte beş aydır görmediği seviyelere ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, son beş ayın en yüksek seviyelerinde seyrediyor.
  • Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının kripto varlıklarını hâlâ ellerinde tuttuğunu bildiriyor.

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode, BTC piyasalarının son beş ayın en yüksek fiyatına yükselmesine rağmen uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının, varlıklarını hâlâ ellerinde tuttuğunu bildirdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı ve Uzun Vadeli Yatırımcılar

Glassnode, 11 Ekim tarihli “Week on Chain” raporunda, uzun vadeli BTC yatırımcılarının (155 günden fazla bir süredir çıkış görmeyen BTC cüzdanları) şu anda yaklaşık 13.3 milyon BTC’ye (Bitcoin arzının %70’i) sahip oturduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rapor, uzun vadeli yatırımcıların hazinelerini son yedi ayda 2.37 milyon BTC (cari fiyatlarla yaklaşık 134 milyar Dolar) artırdığını gösteriyor. Aynı dönemde madenciler tarafından yalnızca 186.000 BTC’nin üretilmesinin de altını çizen Glassnode, uzun vadeli BTC balinalarının, yeni arz olarak oluşturulandan 12.7 kat daha fazla BTC biriktirdiği sonucunu paylaştı.

Uzun vadeli yatırımcıların satmayı reddetmesine rağmen Glassnode, Bitcoin fiyatının 12 Ekim’de 57.860 Dolara yükselmesiyle zincir aktivitesinde de ciddi bir artış kaydetti.

Bitcoin Momentumu Daha da Artabilir

Ekim ayında şimdiye kadar Bitcoin ağındaki aktif adreslerin sayısı %19 oranında arttı ve 291.000’e yükseldi. Glassnode, aktivitedeki artışın daha fazla yükseliş momentumunun habercisi olabileceğini öne sürdü.

Raporda ayrıca, medyan işlem boyutunda transfer başına yaklaşık 1.3 BTC’lik bir artış olduğu belirtildi; bu da ağ üzerindeki kurumsal ölçekli sermaye akışlarında bir artış olduğunu gösteriyor. Ağustos ayında, medyan işlem boyutu transfer başına 0.6 BTC’ye kadar düşmüştü.

Buna ek olarak Glassnode, 12 Ekim’de merkezi borsalardaki Bitcoin bakiyesinin son üç yılın en düşük seviyesi olan 2.4 milyon BTC’ye düştüğünü bildirdi. Bu durum da yatırımcıların, fiyatın daha da artacağını tahmin ederek Bitcoinlerini ellerinde tuttuğunu kanıtlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar