Bitcoin Fiyatı Bir Saat İçinde 1.000 Dolar Arttıktan Sonra Tekrar 35.000 Seviyesine Düştü

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 9 ay önce

blank

Bitcoin bir saat içinde 1.000 Doların üzerinde yükseldi. Bu, boğa koşusunun henüz sona ermediği anlamına geliyor. Ancak Bitcoin’in bir fiyat düzeltmesi sürecinde geçtiğini de unutmamak gerekiyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin yaklaşık bir saat içinde 1.000 Doların üzerinde yükseldi.
  • Kripto para, daha uzun süreli fiyat düzeltmelerinden kaçınacağına ve bunun yerine 40.000 Dolara yaklaşabileceğine dair işaretler sergiliyor.
  • Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %5 arttı.

Bitcoin, bir saat içinde güçlü bir sıçrama gördü ve 36.000 Doların en düşük seviyesinden 37.000 Doların üzerine çıkmayı başardı. Kripto para, 37.450 Dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra tekrar düşüşe geçti.

Bitcoin Boğa Koşusu Sona Erdi mi?

Bu, kripto parayı hafta sonu 33.860 Dolara düştükten sonra daha güçlü bir konuma taşıdı.

Son zamanlarda Bitcoin, bir fiyat düzeltmesinin ortasında görünüyor. 8 Ocak 2021’de lider kripto para 40.000 Dolar sınırını aştı ve bu süreçte tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü; ancak kısa süre sonra tek bir günde 10.000 Dolarlık düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu kayıp, Bitcoin tarihindeki bir günde yaşanan en büyük fiyat düşüşü olmasının yanında kripto paradaki boğa koşusunun sona erdiği yönündeki değerlendirmelerin de gün yüzüne çıkmasına neden olmuştu. Ancak şimdiye kadar böyle bir durum yaşanmadı, Bitcoin’deki çöküş büyük oranda durdu.

Altcoinlerde de Artış Yaşandı

Bu, kurumsal yatırımcıların yükseliş hissiyle de uyuşan bir gösterge olarak dikkat çekiyor. Bu tür yatırımcılar, Cuma günü Grayscale’in tröstlerine 700 milyon Dolar yatırdılar ki bu, tek bir günde görülen en yüksek değer olarak tarihe geçti.

Kripto para piyasasının geri kalanı da bu düşüşten ciddi şekilde etkilenmiş görünmüyor; Ethereum’un fiyatı gün içinde %1 oranında arttı. Bununla birlikte, Litecoin fiyatı da Bitcoin’in sıçramasını takip etti ve son 24 saatte, özellikle son bir saatteki ani yükselişin de yardımıyla %7 arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend