30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Bir Saat İçinde 1.000 Dolar Arttıktan Sonra Tekrar 35.000 Seviyesine Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin bir saat içinde 1.000 Doların üzerinde yükseldi. Bu, boğa koşusunun henüz sona ermediği anlamına geliyor. Ancak Bitcoin’in bir fiyat düzeltmesi sürecinde geçtiğini de unutmamak gerekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin yaklaşık bir saat içinde 1.000 Doların üzerinde yükseldi.
  • Kripto para, daha uzun süreli fiyat düzeltmelerinden kaçınacağına ve bunun yerine 40.000 Dolara yaklaşabileceğine dair işaretler sergiliyor.
  • Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %5 arttı.

Bitcoin, bir saat içinde güçlü bir sıçrama gördü ve 36.000 Doların en düşük seviyesinden 37.000 Doların üzerine çıkmayı başardı. Kripto para, 37.450 Dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra tekrar düşüşe geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Boğa Koşusu Sona Erdi mi?

Bu, kripto parayı hafta sonu 33.860 Dolara düştükten sonra daha güçlü bir konuma taşıdı.

Son zamanlarda Bitcoin, bir fiyat düzeltmesinin ortasında görünüyor. 8 Ocak 2021’de lider kripto para 40.000 Dolar sınırını aştı ve bu süreçte tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü; ancak kısa süre sonra tek bir günde 10.000 Dolarlık düşüş yaşadı.

Bu kayıp, Bitcoin tarihindeki bir günde yaşanan en büyük fiyat düşüşü olmasının yanında kripto paradaki boğa koşusunun sona erdiği yönündeki değerlendirmelerin de gün yüzüne çıkmasına neden olmuştu. Ancak şimdiye kadar böyle bir durum yaşanmadı, Bitcoin’deki çöküş büyük oranda durdu.

Altcoinlerde de Artış Yaşandı

Bu, kurumsal yatırımcıların yükseliş hissiyle de uyuşan bir gösterge olarak dikkat çekiyor. Bu tür yatırımcılar, Cuma günü Grayscale’in tröstlerine 700 milyon Dolar yatırdılar ki bu, tek bir günde görülen en yüksek değer olarak tarihe geçti.

Kripto para piyasasının geri kalanı da bu düşüşten ciddi şekilde etkilenmiş görünmüyor; Ethereum’un fiyatı gün içinde %1 oranında arttı. Bununla birlikte, Litecoin fiyatı da Bitcoin’in sıçramasını takip etti ve son 24 saatte, özellikle son bir saatteki ani yükselişin de yardımıyla %7 arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar