17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin Fiyatı Çökerken AVAX, ENJ ve EGLD Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: Bu Kripto Paralar Neden Artıyor?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı son günlerde ciddi yara almasına rağmen Avalanche (AVAX), Enjin (ENJ) ve Elrond (EGLD) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son günlerde ciddi yara almasına rağmen Avalanche (AVAX), Enjin (ENJ) ve Elrond (EGLD) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • AVAX, ENJ ve EGLD fiyatı neden yükseliyor?

Bitcoin fiyatının Ekim ayının başından bu yana görülmeyen seviyelere gerilemesi ile birlikte kripto para piyasası için oldukça zor bir hafta geride kaldı. Bitcoin fiyatı son 24 saatte biraz toparlanmış ve mevcut 58.600 Dolar seviyesine yükselmiş olsa da; hafta içi tüm Bitcoin yatırımcıları için oldukça stresli geçti.

blank

Yine de Bitcoin, Ethereum, Solana, Dogecoin gibi önde gelen coinler başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde yaşanan çöküş havasına aldırmayan ve yeni rekorlar kıran bazı altcoinler de vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Avalanche Fiyatında Ciddi Yükseliş

Avalanche (AVAX), kısmen protokolün düşük ücretli yapısı sayesinde merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) ekosistemlerinin büyümesi ile birlikte 2021 yılının başından bu yana popülaritesini arttıran bir blok zinciridir.

AVAX fiyatı özellikle 5 Kasım’dan itibaren tekrar bir ivme kazanmaya başladı ve sonraki iki hafta içinde de %54.76 oranında yükseldi. AVAX, son birkaç gün içinde kaydettiği daha ivmeli fiyat artışı ile birlikte şu dakikalarda 112 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Son haftalarda Avalanche üzerine kurulu DeFi ekosistemindeki kilitli toplam değer rekor seviyelere ulaştı. Ayrıca Binance.US bu hafta içinde AVAX tokenini listeleme planlarını duyurdu. Bu iki etken AVAX fiyatını rekora taşımak için yeterli oldu.

Enjin Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Enjin (ENJ), Ethereum (ETH) ağı üzerinde çalışan ve blok zinciri tabanlı oyun ürünleri ve değiştirilemez tokenlerin (NFT) oluşturulmasına odaklanan bir protokoldür.

İlgili Haber:  Chainlink (LINK), AAVE, Enjin Coin (ENJ) - Altcoin Fiyat Analizi - 4 Kasım

TradingView’den elde edilen veriler, 29 Eylül’de 1.19 Dolara kadar düşmesinin ardından ENJ’nin 19 Kasım tarihi itibariyle 3.74 Dolara yükseldiğini gösteriyor. Bu, Enjin için iki aydan daha kısa bir sürede yaşanan %213.5’lik bir fiyat artışı anlamına geliyor. ENJ’nin son 24 saatteki işlem hacmi de 1.57 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Elrond 1.29 Milyar Dolarlık Bir Likidite Teşvik Programı Duyurdu

Elrond, “yeni internet” için teknoloji ekosistemi olmayı hedefleyen bir blok zinciri protokolüdür ve ağın saniyede 15.000 işlemi (TPS) ortalama 0.001 Dolar maliyet ile gerçekleştirmesini sağlamak için da “parçalama teknolojisini” kullanır.

EGLD fiyatı özellikle 12 Kasım’da yükselmeye başladı ve sonraki üç gün içinde de %30 oranında arttı. EGLD şu dakikalarda 345 Dolar fiyatından işlem görüyor.

EGLD’deki fiyat artışı, kullanıcıları ve likiditeyi DeFi ekosistemine çekmeye yardımcı olmak için tasarlanmış 1.29 milyar Dolarlık bir likidite teşvik programının açıklanmasının ardından gerçekleşti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend