5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Çökerken AVAX, ENJ ve EGLD Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: Bu Kripto Paralar Neden Artıyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı son günlerde ciddi yara almasına rağmen Avalanche (AVAX), Enjin (ENJ) ve Elrond (EGLD) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son günlerde ciddi yara almasına rağmen Avalanche (AVAX), Enjin (ENJ) ve Elrond (EGLD) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • AVAX, ENJ ve EGLD fiyatı neden yükseliyor?

Bitcoin fiyatının Ekim ayının başından bu yana görülmeyen seviyelere gerilemesi ile birlikte kripto para piyasası için oldukça zor bir hafta geride kaldı. Bitcoin fiyatı son 24 saatte biraz toparlanmış ve mevcut 58.600 Dolar seviyesine yükselmiş olsa da; hafta içi tüm Bitcoin yatırımcıları için oldukça stresli geçti.

Binance indirim kodu

Yine de Bitcoin, Ethereum, Solana, Dogecoin gibi önde gelen coinler başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde yaşanan çöküş havasına aldırmayan ve yeni rekorlar kıran bazı altcoinler de vardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche Fiyatında Ciddi Yükseliş

Avalanche (AVAX), kısmen protokolün düşük ücretli yapısı sayesinde merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) ekosistemlerinin büyümesi ile birlikte 2021 yılının başından bu yana popülaritesini arttıran bir blok zinciridir.

AVAX fiyatı özellikle 5 Kasım’dan itibaren tekrar bir ivme kazanmaya başladı ve sonraki iki hafta içinde de %54.76 oranında yükseldi. AVAX, son birkaç gün içinde kaydettiği daha ivmeli fiyat artışı ile birlikte şu dakikalarda 112 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Son haftalarda Avalanche üzerine kurulu DeFi ekosistemindeki kilitli toplam değer rekor seviyelere ulaştı. Ayrıca Binance.US bu hafta içinde AVAX tokenini listeleme planlarını duyurdu. Bu iki etken AVAX fiyatını rekora taşımak için yeterli oldu.

Enjin Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Enjin (ENJ), Ethereum (ETH) ağı üzerinde çalışan ve blok zinciri tabanlı oyun ürünleri ve değiştirilemez tokenlerin (NFT) oluşturulmasına odaklanan bir protokoldür.

İlgili Haber:  FTX CEO'su Bitcoin ve Ethereum Dışında En Çok Umut Vaad Eden Kripto Paraları Açıkladı

TradingView’den elde edilen veriler, 29 Eylül’de 1.19 Dolara kadar düşmesinin ardından ENJ’nin 19 Kasım tarihi itibariyle 3.74 Dolara yükseldiğini gösteriyor. Bu, Enjin için iki aydan daha kısa bir sürede yaşanan %213.5’lik bir fiyat artışı anlamına geliyor. ENJ’nin son 24 saatteki işlem hacmi de 1.57 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Elrond 1.29 Milyar Dolarlık Bir Likidite Teşvik Programı Duyurdu

Elrond, “yeni internet” için teknoloji ekosistemi olmayı hedefleyen bir blok zinciri protokolüdür ve ağın saniyede 15.000 işlemi (TPS) ortalama 0.001 Dolar maliyet ile gerçekleştirmesini sağlamak için da “parçalama teknolojisini” kullanır.

EGLD fiyatı özellikle 12 Kasım’da yükselmeye başladı ve sonraki üç gün içinde de %30 oranında arttı. EGLD şu dakikalarda 345 Dolar fiyatından işlem görüyor.

EGLD’deki fiyat artışı, kullanıcıları ve likiditeyi DeFi ekosistemine çekmeye yardımcı olmak için tasarlanmış 1.29 milyar Dolarlık bir likidite teşvik programının açıklanmasının ardından gerçekleşti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar