5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Dip Yaptı; Kripto Para Piyasası %5 Değer Kaybetti: Neden Düşüş Yaşanıyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in piyasa değeri Pazar gününden bu yana 150 milyar Dolar seviyesinde azaldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %4 oranında geriledi.
  • Kripto para piyasası da Pazar günkü verilere nazaran %13 daha düşük bir seviyeye geriledi.
  • Peki piyasalar neden çöküyor?

Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %4 oranında geriledi. Lider kripto paranın aşağı yönlü hareketi, piyasanın geri kalanını da oldukça sert bir şekilde etkiledi. Geçtiğimiz gün içinde kripto para piyasasının toplam değeri %5 oranında azaldı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında %4’lük Düşüş

Bitcoin fiyatı bundan sadece 8 gün önce 69.044 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. BTC şu dakikalarda ise 56.000 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu fiyat, BTC için son 1 ayda kaydedilen en düşük fiyat olarak dikkat çekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu tam olarak bir “çöküş” anlamına gelmese de; kripto para piyasası kesinlikle bir “düzeltme” yaşıyor.

Metaverse Tokenleri Ayakta Kalmayı Başardı

Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) gibi metaverse tokenlerinin dışındaki pek çok kripto para geçtiğimiz birkaç gün içinde ciddi fiyat düşüşleri yaşadı. Son haftaların gözde tokeni Shiba Inu (SHIB) geçtiğimiz gün %19 oranında değer kaybederek bu süreçte en sert yara alan kripto paralardan biri oldu.

Binance borsasının kripto parası Binance Coin (BNB) son 24 saatte %8, son ayların en güçlü “Ethereum katili” Solana (SOL) %9, Ethereum, XRP ve Cardano (ADA) da %4 seviyesinde değer kaybetti.

Buna ek olarak kripto para piyasası da Pazar günkü verilere nazaran %13 daha düşük bir seviyeye geriledi.

Kripto Para Piyasası Neden Değer Kaybediyor?

Pazartesi günü ABD Başkanı Joe Biden, kripto para şirketleri için yeni vergi raporlama gereklilikleri getirecek olan 1.2 trilyon Dolarlık altyapı yasasını imzaladı. Söz konusu yasa, aylardır kripto para endüstrisi tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti. Ancak ABD’deki kripto lobisi, bu yasanın yürürlüğe girmesini engelleyemedi.

İlgili Haber:  Ünlü CEO: Ayı Piyasasının Daha Başındayız, Bitcoin 10.000 Doların Altına Düşebilir!

BTC başta olmak üzere kripto para piyasasının genelini etkileyebilen daha pek çok küresel finans ve ekonomi gelişmesinden bahsedebilsek de bu anlamda en önemlisi ABD’de yürürlüğe giren altyapı yasası gibi görünüyor.

Şu dakikalarda kripto para piyasası düştüğü dip noktalardan tekrar ayağa kalkmaya çalışıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar