8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Düşmesine Rağmen Ünlü BTC Balinası Yaklaşık 13 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Araştırmalar, Bitcoin fiyatının son 24 saatte yaşadığı düşüşle birlikte önde gelen BTC balinalarının harekete geçtiğini gösteriyor. Aynı şey 2017 boğa koşusu sırasında da yaşanmıştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Araştırmalar, Bitcoin fiyatının son 24 saatte yaşadığı düşüşle birlikte önde gelen BTC balinalarının harekete geçtiğini gösteriyor.
  • Dünyadaki üçüncü en büyük Bitcoin balina adresi, varlıklarını 207 BTC düzeyinde artırdı.
  • BTC ise şu dakikalarda 59.600 Dolar fiyatına kadar geriledi.

Veriler klasik boğa piyasası davranışını gösterdiğinden Bitcoin (BTC) balinaları 60.000 Dolar civarında oyuna geri dönmüş görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

16 Kasım’daki analizlere göre, dünyadaki üçüncü en büyük Bitcoin balina adresi, varlıklarını 207 BTC düzeyinde artırdı.

Balinalar Dipten Satın Alıyor!

Son 24 saatte Bitcoin fiyatı %8 oranında düşmesine rağmen BTC, en büyük yatırımcıları için sağlam bir varlık olmaya devam ediyor.

Şu anda 193.433.46915660 BTC bakiyesi ile üçüncü en büyük Bitcoin cüzdanı olarak nitelendirilen bir adres, son olarak ortalama 62.053 Dolar fiyatından toplam 12.84 milyon Dolarlık ek BTC yatırımı yaptı.

Gazeteci Colin Wu, etkinlikle ilgili yaptığı yorumlarda, “Şu an itibariyle, bu adres Kasım ayında BTC hazinesini 635 seviyesinde artırdı. Bu adresin mevcut bakiyesi 108.528.56 BTC ve gerçekleşmemiş geliri 4.632.109.617.37 Dolar.” ifadelerini kullandı.

Bu tür balina davranışları, önceki blok zinciri verilerinin de kanıtladığı gibi, boğa koşuları sırasında oldukça yaygındır.

Analiz firması CryptoQuant’ın bir çalışanı konu ile ilgili Salı günü yaptığı açıklamada, “Bana göre, balinalar ve büyük oyuncular genellikle türev borsalarına transfer ederek ve fiyat diplerinde büyük miktarda BTC satın aldıklarında kısa pozisyonlar alarak Bitcoinlerini hedge ediyorlar.” dedi. Analist, aynı davranış biçiminin Bitcoin’in 2017 yılındaki boğa koşusu sırasında da sıklıkla gerçekleştiğini hatırlattı.

İlgili Haber:  2020'de En Popüler Bitcoin Fiyat Tahmin Modelleri Gerçekleşti mi?

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Uzun vadeli sahipler bu aydan itibaren BTC varlıklarını net olarak azaltmaya başladılar. “Dağıtım” olarak nitelendirilen bu olay, geçen yılın Kasım ayından itibaren tanık olunduğu üzere, tarihsel olarak fiyattaki yükselişin en zirvede olduğu zamanlara denk geldi.

Bu arada 62.000 Dolardaki yoğun yatırım hacmi, Bitcoin’in daha düşük seviyeleri test etmesini önlemek için yeterli olmadı ve BTC şu dakikalarda 59.600 Dolar fiyatına kadar geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar