9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin Fiyatı Düşmesine Rağmen Ünlü BTC Balinası Yaklaşık 13 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Yaptı!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Araştırmalar, Bitcoin fiyatının son 24 saatte yaşadığı düşüşle birlikte önde gelen BTC balinalarının harekete geçtiğini gösteriyor. Aynı şey 2017 boğa koşusu sırasında da yaşanmıştı.

blank

Haberin Özeti

  • Araştırmalar, Bitcoin fiyatının son 24 saatte yaşadığı düşüşle birlikte önde gelen BTC balinalarının harekete geçtiğini gösteriyor.
  • Dünyadaki üçüncü en büyük Bitcoin balina adresi, varlıklarını 207 BTC düzeyinde artırdı.
  • BTC ise şu dakikalarda 59.600 Dolar fiyatına kadar geriledi.

Veriler klasik boğa piyasası davranışını gösterdiğinden Bitcoin (BTC) balinaları 60.000 Dolar civarında oyuna geri dönmüş görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

16 Kasım’daki analizlere göre, dünyadaki üçüncü en büyük Bitcoin balina adresi, varlıklarını 207 BTC düzeyinde artırdı.

Balinalar Dipten Satın Alıyor!

Son 24 saatte Bitcoin fiyatı %8 oranında düşmesine rağmen BTC, en büyük yatırımcıları için sağlam bir varlık olmaya devam ediyor.

Şu anda 193.433.46915660 BTC bakiyesi ile üçüncü en büyük Bitcoin cüzdanı olarak nitelendirilen bir adres, son olarak ortalama 62.053 Dolar fiyatından toplam 12.84 milyon Dolarlık ek BTC yatırımı yaptı.

Gazeteci Colin Wu, etkinlikle ilgili yaptığı yorumlarda, “Şu an itibariyle, bu adres Kasım ayında BTC hazinesini 635 seviyesinde artırdı. Bu adresin mevcut bakiyesi 108.528.56 BTC ve gerçekleşmemiş geliri 4.632.109.617.37 Dolar.” ifadelerini kullandı.

Bu tür balina davranışları, önceki blok zinciri verilerinin de kanıtladığı gibi, boğa koşuları sırasında oldukça yaygındır.

Analiz firması CryptoQuant’ın bir çalışanı konu ile ilgili Salı günü yaptığı açıklamada, “Bana göre, balinalar ve büyük oyuncular genellikle türev borsalarına transfer ederek ve fiyat diplerinde büyük miktarda BTC satın aldıklarında kısa pozisyonlar alarak Bitcoinlerini hedge ediyorlar.” dedi. Analist, aynı davranış biçiminin Bitcoin’in 2017 yılındaki boğa koşusu sırasında da sıklıkla gerçekleştiğini hatırlattı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Aylık Kapanış Seviyesine Ulaşmak Üzere: Analistler Yanıldı mı?

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Uzun vadeli sahipler bu aydan itibaren BTC varlıklarını net olarak azaltmaya başladılar. “Dağıtım” olarak nitelendirilen bu olay, geçen yılın Kasım ayından itibaren tanık olunduğu üzere, tarihsel olarak fiyattaki yükselişin en zirvede olduğu zamanlara denk geldi.

Bu arada 62.000 Dolardaki yoğun yatırım hacmi, Bitcoin’in daha düşük seviyeleri test etmesini önlemek için yeterli olmadı ve BTC şu dakikalarda 59.600 Dolar fiyatına kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend