29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının 50.000 Doların Altına Düşmesi ile Birlikte El Salvador 150 BTC Satın Aldı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatında son 24 saatte yaşanan %20’lik çöküşün ardından El Salvador 150 BTC satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, geride bıraktığımız 24 saatte yaklaşık %20 değer kaybederek 57.000 Dolardan 47.500 Dolara geriledi.
  • Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador ise bu düşüşü alım fırsatı olarak gördü.
  • El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, ülkesinin ortalama 48.670 Dolar fiyatından 150 BTC satın aldığını duyurdu.

Lider kripto para Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %20 değer kaybetti. BTC’nin 47.500 Dolara gerilemesini alım fırsatı olarak gören El Salvador, 150 BTC’lik yeni bir yatırım yaptığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Bir Alım Fırsatı mı?

Bu satın alma ile birlikte El Salvador’un toplam Bitcoin rezervi şu anda 1.270 BTC’ye ulaştı. Bu BTC’lerin şu anki toplam değeri ise yaklaşık 60.3 milyon Dolar değerinde.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele söz konusu satın alma işleminin ortalama 48.670 Dolar fiyatından yapıldığını açıkladı. Bitcoin bu süreçte 42.000 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bu lider kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından %37’lik bir düşüş yaşadığı anlamına geliyor.

Bukele ve Bitcoin

Nayib Bukele ayrıca daha da dip bir fiyattan BTC satın alma fırsatını “sadece 7 dakika ile kaçırdığını” dile getirdi. Başkan, BTC’nin yine geçici bir düşüş yaşadığı 28 Ekim’de de 420 adet Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Buna ek olarak Başkan Bukele 21 Kasım’da 1 milyar Dolarlık Bitcoin tahvilleri ile finanse edilecek bir girişim olan Bitcoin City’nin başlatıldığını duyurdu. Bukele konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “BitcoinCity’de dijital ve teknolojik eğitim alacağız. Tüm şehir için jeotermal enerji, verimli ve sürdürülebilir toplu taşıma sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend