4 Temmuz 2022, Pazartesi
26.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının 50.000 Doların Altına Düşmesi ile Birlikte El Salvador 150 BTC Satın Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatında son 24 saatte yaşanan %20’lik çöküşün ardından El Salvador 150 BTC satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, geride bıraktığımız 24 saatte yaklaşık %20 değer kaybederek 57.000 Dolardan 47.500 Dolara geriledi.
  • Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador ise bu düşüşü alım fırsatı olarak gördü.
  • El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, ülkesinin ortalama 48.670 Dolar fiyatından 150 BTC satın aldığını duyurdu.

Lider kripto para Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %20 değer kaybetti. BTC’nin 47.500 Dolara gerilemesini alım fırsatı olarak gören El Salvador, 150 BTC’lik yeni bir yatırım yaptığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Bir Alım Fırsatı mı?

Bu satın alma ile birlikte El Salvador’un toplam Bitcoin rezervi şu anda 1.270 BTC’ye ulaştı. Bu BTC’lerin şu anki toplam değeri ise yaklaşık 60.3 milyon Dolar değerinde.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele söz konusu satın alma işleminin ortalama 48.670 Dolar fiyatından yapıldığını açıkladı. Bitcoin bu süreçte 42.000 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bu lider kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından %37’lik bir düşüş yaşadığı anlamına geliyor.

Bukele ve Bitcoin

Nayib Bukele ayrıca daha da dip bir fiyattan BTC satın alma fırsatını “sadece 7 dakika ile kaçırdığını” dile getirdi. Başkan, BTC’nin yine geçici bir düşüş yaşadığı 28 Ekim’de de 420 adet Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Buna ek olarak Başkan Bukele 21 Kasım’da 1 milyar Dolarlık Bitcoin tahvilleri ile finanse edilecek bir girişim olan Bitcoin City’nin başlatıldığını duyurdu. Bukele konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “BitcoinCity’de dijital ve teknolojik eğitim alacağız. Tüm şehir için jeotermal enerji, verimli ve sürdürülebilir toplu taşıma sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar