Bitcoin Fiyatı Düştü: MicroStrategy Son 24 Saatte 100 Milyon Dolar Kaybetti

Bitcoin’in en büyük yatırımcılarından biri olan MicroStrategy, bugünkü kripto piyasası çöküşünde milyonlarca Dolarlık zarara uğradı.

Haberin Özeti

  • MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı 100 milyon Dolar civarında kayıp yaşadı.
  • Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %14 düşüş yaşadı.
  • Kaybına rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı hala daha kârlı görünüyor.

Eylül ayından bu yana Bitcoin’e 425 milyon Dolar değerinde yatırım yapan MicroStrategy şirketi, son 24 saat içinde yaptığı yatırımdan 100 milyon Dolar kaybettiğini açıkladı.

MicroStrategy tarafından kripto para piyasasına yatırılan 425 milyon Dolar, Bitcoin’in değişken fiyat riskiyle karşı karşıya kaldığında gücünü koruyamadı. Yine de şirket ilk birkaç ay içerisinde harikalar yarattı. Şirketin elinde bulundurduğu miktar 425 milyon Dolardan yaklaşık 740 milyon Dolara çıktı. Yine de, kripto fiyatları bugün büyük ölçüde düşüş kaydetmesine şirket hala kar içinde gibi görünebilir. Ancak elde edilen karın büyük bölümünün kaybedildiğini belirtmekte de fayda var.

Bitcoin %14 Oranında Düştü

Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte büyük bir darbe aldı. Yüzde 14’lük bir düşüş yaşayan öncü kripto para birimi 19.389 Dolardan 16.581 Dolara düştü. Sonuç olarak da Bitcoin’in bazı büyük yatırımcıları güne oldukça yüksek kayıplarla uyandı.

MicroStrategy ise Bitcoin fiyatının düşüşünü en çok hisseden şirketler arasında başı çekti. Kazanın bir sonucu olarak, iş zekası devi yaklaşık 107 milyon Dolar kaybetti. Uzmanlara göre, bu, Bitcoin kadar değişken bir varlığa yoğun bir şekilde yatırım yapmanın ne kadar riskli olduğunu kanıtladı.

MicroStrategy Hala Daha Kazançlı Görünüyor

Ancak, gerilemeye rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin’i hala daha genel kârını devam ettiriyor. MicroStrategy’nin 425 milyon Dolarlık yatırımı sırasında Bitcoin’in ortalama satın alma fiyatı 11.111 Dolardı. Mevcut Bitcoin fiyatının 17.375 Dolar olmasıyla bu hala daha Bitcoin fiyatında devam eden 6.200 Dolarlık bir kar anlamına geliyor.

  Geçtiğimiz Hafta DeFi, Kripto Para Piyasası ve Ünlülerin Dünyasında Yaşanan Gelişmeler

Diğer bir deyişle MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarından hala milyonlarca Dolar kazanıyor. An itibariyle, MicroStrategy’nin Bitcoin’i 664 milyon Dolar değerinde: Bu, şirket için, 239 milyon Dolarlık net kazancı ve %56’lık bir kazanç yüzdesini temsil ediyor.

Ancak Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederse MicroStrategy nasıl bir yol izleyecek, henüz bilinmiyor.

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın