8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ünlü Analist: “Bitcoin Fiyatı Ek Olarak %38 Yükseliş Daha Gösterebilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton, Bitcoin fiyatının Çarşamba günü gerçekleştirdiği tarihi yükselişi ile birlikte daha büyük yükselişlerin kapısının aralandığını iddia etti.

Binance indirim kodu

Tarihte ilk kez bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin SEC tarafından onaylanarak hayata geçmesi ve alım satım hacmi olarak tarihteki en büyük ikinci ETF olmasının ardından Çarşamba günü eski rekorunu tazeleyerek 65.000 doların üstüne çıkan Bitcoin, 67.016 dolara tırmanarak Ekim ayında bir aylık değer artışını %50’nin üstüne çıkardı.

Binance indirim kodu

Stockton’a göre, Bitcoin fiyatı 65.000 dolardaki eski direncinin üstünde art arda birkaç kapanış yapmaya devam ederse, kripto paranın yeni hedefi 89.800 dolar olabilir. Bu, BTC fiyatının bu yazının yazıldığı anlardaki fiyatından %38’lik bir artışa tekabül ediyor. Ünlü analist düşüncelerini şöyle aktardı: “Uzun vadeli aşırı alış seviyelerine halen daha çok yol var, bu durum aslına bakılırsa önümüzdeki aylarda yaşanabilecek yükseliş dalgasını destekliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Stockton ayrıca, Bitcoin’e ait momentum tüm zaman dilimlerinde pozitif bölgede olmayı sürdürürken dünyanın en büyük kripto parasının Eylül ayının başından bu yana Ethereum gibi diğer kripto paraları da performans olarak geride bıraktığını belirtti.

Ünlü analist, 200 günlük hareket ortalamasındaki yükseliş ve boğa lehine momentum göstergeleriyle birlikte BTC fiyatındaki yükselişin devam edeceğine inandığını belirtti. Stockton ayrıca yaşanan yükselişin yatırımcıların risk alma iştahı üzerine olumlu etki yapabileceğini ve genel piyasalara da yükseliş katabileceğini düşünüyor.

Stockton, Bitcoin Fiyatıyla İlgili Bu Denli Yüksek Tahminlerde Bulunan Tek Analist Değil

Stockton’ın yaklaşık olarak 90.000 dolarlık bu fiyat tahmini, Fidelity şirketinde yönetici konumunda olan Jurrien Timmer’ın 2023 yılı itibariyle ulaşılacağını düşündüğü 100.000 dolarlık tahmininin hemen altında yer alıyor.

Bununla birlikte, Fundstrat’ten Tom Lee ise Bitcoin fiyatının, BTC vadeli işlemler ETF’sinin başlamasıyla birlikte arz talep dengesinin iyiden iyiye talebe doğru kayması sonucunda BTC fiyatının 168.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

İlgili Haber:  Analistten Yüzleri Güldüren Bitcoin Fiyatı Değerlendirmesi: "Büyük Patlama Yolda!"

Buna ek olarak bazı yatırımcılar ise BTC’nin bu yükseliş hareketlerine rağmen kripto para piyasasında bir tür ayı dalgasının yakın olduğunu düşünüyor. BTC fiyatı, Mayıs ayında büyük bir çöküş yaşamış ve %50’den fazla kayıpla 28.000 dolar civarına kadar gerilemişti. SEC’in bir ETF’yi onaylamasıyla beraber BTC fiyatı da rekorunu tazelemiş oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar