7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı Ekim Ayı Sonunda 80.000 Dolara Çıkabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı hafta boyunca birçok direncini kırmayı başardı. Son beş aydır ilk kez 55.000 dolar bandını aşan BTC, tekrardan boğa yüzünü göstermeye başladı. Analist Saif Naqvi, dünyanın en büyük kripto parasını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analiste göre %23.6’lık Fibonacci seviyesinin üstünde bir kapanış, Bitcoin fiyatının 60.000 dolara doğru bir yolculuğa çıkmasını sağlayabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC, son 24 saatteki %2.9’luk artışıyla 55.525 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bir önceki kripto para analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Günlük Grafiği

bitcoin

Ekim ayının ilk 8 günü BTC için neredeyse %40’lık bir yükseliş ile sonuçlandı. Eylül ayında zor günler geçiren BTC, birkaç gün önce gerçekleştirdiği bir altın kesişim ile boğa yüzünü göstermeye başladı. Analiste göre %78.6’daki Fibonacci seviyesi ve 60.000 dolar barajının aşılması durumunda BTC yeni bir rekor kırabilir. Analist, boğa yatırımcılarının baskısını devam ettirmesi durumunda Bitcoin’in sonraki hedeflerinin %138.2’lik Fibonacci seviyesi olan 73.031 dolar ve %161.8’lik Fibonacci seviyesi olan 78.744 dolar olabileceğini iddia ediyor.

Analiste göre, görünür aralık göstergesi baz alındığında, BTC fiyatı 58.600 dolar ile 60.000 dolar arasında bir miktar satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir ancak bu seviyelerin üstünde ayı yatırımcılarının elinde pek bir koz kalmayacaktır. Naqvi, bu aralığın birçok açıdan BTC’nin 70.000 dolara olan çıkışı için son engel olduğunu düşünüyor. Analist, ayı yatırımcılarının baskın hale gelmesi durumunda ise yakın geçmişteki destek noktaları olan 53.000 dolar ve 50.000 doların test edilebileceğini düşünüyor.

Analiste göre, BTC’nin göstergeleri piyasaya daha fazla alıcı çekebilir. DMI göstergesine ait +DI, boğa lehine bir kesişimin ardından –DI’ın üstünde seyretmeye devam etti. MACD göstergesi de yükselişini sürdürdü ve orta hattın üstünde seyretti.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Savunması Gereken Fiyat Seviyeleri Nereler?

Tarihsel olarak bakıldığında, bir Bitcoin rallisi sırasında RSI değerinin birden fazla kez aşırı alım bölgesine çıktığı görülmüştü. Son ralli incelendiğinde ise RSI göstergesinin üst kısımda yalnızca bir zirve yaptığı görülüyor, analiste göre bu durum, BTC’nin bir trend değişiminden önce daha gideceği yolu olduğunu gösteriyor.

Sonuç

Analiste göre önümüzdeki günlere alıcılar ve satıcılar 58.600 dolar ile 60.000 dolar arasında kavgaya tutuşabilir. Naqvi, 60.000 doların üstünde bir kapanışın BTC’nin yeni bir rekora doğru koşmasına yardımcı olacağını düşünüyor. Analiste göre BTC fiyatı, alış baskısında bir gerileme olmaması durumunda, %138.2 ve %161.8’lik Fibonacci seviyelerine kadar bile yükselebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar