Bitcoin fiyatları bugün yükseldi. Bazı kayda değer kazançların tadını çıkaran bitcoin beş haftadan fazla bir süre içinde en yüksek değerine ulaştı.

CoinDesk’e göre kripto para birimi 11.592,15 dolara yükseldi.

Bu noktada, dijital varlık 24 saatten daha kısa bir sürede %3,4 değer kazandı ve 2 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

Bu son fiyat dalgalanmalarını açıklarken, analistler hem temel hem de teknik faktörleri vurguladılar.

Önemli Temel Gelişmeler

Kripto para riskten korunma fonu yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, sektördeki bazı önemli gelişmeleri ve bunların piyasaları nasıl etkilediğini vurguladı.

“Öyleyse, burada gördüğümüz şey, Bitcoin’in ilk olarak BitMEX haberleri ve Trump’ın COVID duyurusundan sonra düştüğü, ancak desteği 10 bin dolardada tutmayı başardığıdır” dedi. “Bu, daha sonra Square haberiyle birleştiğinde, mevcut değerlemelerin çekici olduğunu ve fiyatın 11.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu gösterdi.”

EToro’da ABD genel müdürü Guy Hirsch de son haberlere ağırlık verdi.

“Bitcoin, geçtiğimiz hafta içinde Square’in kurumsal hazinesinde tutmak için 50 milyon dolar değerinde BTC satın aldığını duyurması da dahil olmak üzere bir dizi büyük artış elde etti. Ek olarak, Avrupa ve ABD’de yeniden canlanan COVID’in yanı sıra ABD seçimlerindeki belirsizlik, Bitcoin’in yukarı doğru hareket etmesi için mükemmel bir koşul fırtınasına yol açtı; ve böylece hafta sonu da yükseldi.”

Grayscale, Ethereum Trust’ın artık bir SEC raporlama şirketi olduğunu duyurmasıyla, bitcoin’in yörüngesine bir başka destek aslında rakip bir coinden geldi,” dedi.

CoinDesk tarafından bildirilen SEC belgelerine göre, bu değişikliğin ardından varlık, finansmanı hakkında halka daha fazla ayrıntı sunmaya başlayacak.

Hirsch, “bu hareketin onu Bitcoin Trust (GBTC) ile uyumlu hale getirdiğini ve kripto ekosistemine yeni bir giriş yolu sunduğunu” vurguladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Vadeli İşlem Hacminin Azalması Yeni Bir Boğa Trendini Başlatabilir

“Dijital varlık pazarının nispeten küçük boyutu göz önüne alındığında (geleneksel varlıklarla karşılaştırıldığında), en iyi coinler arasında bir korelasyon olma eğilimindedir ve yayılma etkileri genellikle büyük fiyat dalgalanmaları sırasında birlikte hareket etmelerine neden olur.”

“Bu gelişmeler, BTC’nin 12.000 doları ve ötesinde yükselişini görebilecek uzun süreli bir boğa koşusu olabileceği için BTC’yi kurdu” dedi.

Londra merkezli dijital varlık firması Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov, Grayscale Ethereum Trust ile ilgili en son haberleri de yorumladı.

“Bitcoin, aynı zamanda, Grayscale ve Ethereum Trust ile ilgili haberlerden yararlanan Ethereum ile sempati içinde daha yüksek işlem görüyor ve toplam değer kilitli olmasının da gösterdiği gibi DeFi ekosisteminde devam eden büyüme” dedi.

Teknik Analiz

CoinDesk’e göre Bitcoin, 12 Ekim Cuma gününden bu yana 11.000 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor.

Aynı günün ilerleyen saatlerinden bu yana, dijital varlık, kabaca 11.200 ila 11.600 $ arasında dalgalanan, makul derecede iyi tanımlanmış bir aralıkta işlem görüyor.

Birkaç analist bu fiyat hareketine ağırlık vererek bazı teknik analizler sundu.

Invest Diva CEO’su Kiana Danial, “Bitcoin, günlük Ichimoku bulutunun ve 11.200 $ ‘lık temel direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmayı doğruladı ve 6 günlük bir yükseliş çizgisinde olduğunu doğruladı.

“Burada potansiyel olarak yine 11.200 $ ‘a doğru bir geri çekilme görebiliriz, ancak bu kilit seviyelerin üzerindeki kırılma, Bitcoin fiyatını orta vadede yaklaşık 12.400 $’ lık ağustosun en yüksek seviyesine doğru itmeye yardımcı olabilecek çok güçlü bir yükseliş göstergesi” dedi.

Kripto-kripto türevleri platformu Amulet’in genel müdürü Marouane Garcon da “bitcoin’in 11.600 ila 12.300 dolarlık direnç bölgesini test ediyor gibi göründüğünü” belirterek bakış açısını sundu.

DiPasquale konuyla ilgili son bir fikir verdi.

İlgili Haber:  BitMEX Çıkışının Ardından Bitcoin İşlem Ücretleri Ethereum'un Neredeyse İki Katına Yükseldi

Şu anda, “11,500 dolar bir direnç seviyesi olarak hareket ediyor ve iki gündür fiyatı reddetti, bugün üçüncü oldu.”

“Buradan, piyasa 11.5.000$ ‘ı geçip 12.000$’ a bir şans verecek kadar güven kazanana kadar 11.000$’lık desteğin başka testlerini bekleyebiliriz.”

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın