3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Hafta Sonu 50.000 Doları Gördü Ancak Bugün Yine Düşüyor: Kritik Seviye 52.000 Dolar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı geçen hafta boyunca 50.000 Doların altında seyrettikten sonra Pazar günü bu seviyenin üstüne çıkmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı hafta sonu 50.000 Dolar seviyesini yakalamayı başardı.
  • Ancak BTC bugün yine değer kaybediyor.
  • Bitcoin şu dakikalarda 48.900 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı geçen hafta boyunca 50.000 Doların altında seyrettikten sonra Pazar günü bu seviyenin üstüne çıkmayı başardı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Aslında Ekim ayının başından bu yana Bitcoin 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde idi. Ancak geçtiğimiz hafta yaşanan fiyat çöküşü nedeniyle lider kripto para bir ara 42.000 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin geride bıraktığımız haftayı büyük oranda 50.000 Doların altında geçirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hafta sonu ise Bitcoin biraz daha güçlü bir toparlanma belirtisi gösterdi ve Pazar günü itibariyle bir süreliğine 50.000 Doları geçmeyi başardı.

Ancak Bitcoin yeni haftaya yine değer kaybıyla başladı. BTC son 24 saatte yaklaşık %2 oranında düşerek mevcut 48.900 Dolar fiyatına geriledi.

Analistler, 52.000 Doları İşaret Ediyor

Bitcoin analisti CryptoValerio, kripto paranın son fiyat dalgalanmasının Bitcoin’in 2020’deki performansıyla hayli benzeştiğini dile getirdi. Bitcoin, 2020 sonunda da benzer fiyat dipleri görmüş; sonrasında 2021 yılının başlangıcıyla birlikte güçlü bir boğa koşusu deneyimlemişti.

Öte yandan birçok yatırımcı için Bitcoin’in 50.000 Dolara dönmesi olumlu bir haber olarak görülse de bazı analistler, olası başka bir düşüş ve devam eden fiyat durgunluğu konusundaki tereddütlerini dile getirmeye devam ediyor. Blockchain analisti Will Clemente ve teknik analist Pentoshi’ye göre, Bitcoin’in yeniden güvenli bir yükseliş trendine başlaması için 52.000 Dolar seviyesini geçmesi gerekiyor.

Pentoshi konu ile ilgili Twitter’da yaptığı paylaşımda, “BTC’nin 52-53.000 arasını geri alması gerekiyor. O bölgeye ulaştığımızda aşağı yönlü riskleri azaltacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar